Ana sayfa Bursa “VUR YAĞMALA YENİDEN” İSTANBUL’DA SAHNELENECEK

“VUR YAĞMALA YENİDEN” İSTANBUL’DA SAHNELENECEK

Nilüfer Kent Tiyatrosu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, birbirlerinin sahnelerine konuk oluyor. Nilüfer Kent Tiyatrosu “Vur Yağmala Yeniden” adlı oyunla İstanbul’a konuk olurken, İBB Şehir Tiyatroları ise “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” isimli oyun ile Nilüfer izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Nilüfer Kent Tiyatrosu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Bursa ve İstanbul’da birbirlerinin sahnelerine konuk oluyor.

            Geleneksel şehir tiyatroları buluşmalarında bir araya gelen iki tiyatronun İstanbul ve Bursa turnelerinde ilk olarak Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun “Vur Yağmala Yeniden” oyunu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ne konuk olacak.

            Mark Ravenhill’in yazdığı ve Mert Öner, Melisa İclal Yamanarda, Ebru Nihal Celkan, Gülhan Kadim ile Doğu Akal’ın birer episodunu yönettiği “Vur Yağmala Yeniden”, yaz boyunca Balat Atatürk Ormanı’nda sahnelenmiş ve yaz sezonu finalinde de 15 kısa oyunun ardarda sahnelendiği 8 saatlik bir “Maraton” ile Bursa seyircisine, tiyatro tarihine geçecek bir deneyim yaşatmıştı.

            Bursa seyircisinin ilgiyle izlediği “Vur Yağmala Yeniden” 24-27 Kasım tarihlerinde İstanbul’da sahnelenirken, ardından İBB Şehir Tiyatroları da Aralık ayında Nilüfer’de Nazım Hikmet Kültür Evi sahnesine konuk olacak. Murat Mahmut Yazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” adlı oyun 2-5 Aralık tarihleri arasında Nilüfer izleyicisi ile buluşacak. İstanbul fonunda, üç anlatıcılı bir kurgu ile bir ailenin üç kadını; anneanne, kız ve torunun hikayesini geçmiş, gelecek ve şimdi ile birleştiren oyunda; Ersin Umulu, Şebnem Köstem, Yeliz Şatıroğlu rol alıyor.