Ana sayfa Bursa VEKİL TATLIOĞLU’NDAN BEKSİAD’A ZİYARET…

VEKİL TATLIOĞLU’NDAN BEKSİAD’A ZİYARET…

Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) yönetimi, İYİ Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ve Yıldırım İlçe Başkanı Kemal Ataç ile İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyelerini Dernek merkezinde ağırladı.

BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız ile Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette değişik konularda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Bursa’da tekstilin bebe ve çocuk sektörü üzerinden markalaşması açısından BEKSİAD ve üyelerinin çok önemli katkı sunduğunu söyleyen Vekil Tatlıoğlu derneğin hem sektörün gelişmesi hem de şehir ekonomisi için çok önemli olduğunun altını çizdi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü, “Bursa’da birinci dereceden önemli sektör tekstildir. Bursa’nın ekonomisinde yaklaşık yüzde 21’lik bir payı var. Otomobilin payı daha düşük, tekstilden sonra da otomobil ve metal geliyor. Yaklaşık olarak da sektör 300 – 350 bin civarı insanın istihdamı yeri. Bunun belli bir kısmı yine tekstilde, ciddi katma değer de yaratıyor. Hem tekstil hem de hazır giyime baktığımız da, Türkiye ihracatının öncü kuruluşları Bursa’da bulunuyor. Özelikle Bursa açısından bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü ekonomide önemli bir aktör konumunda. Bursa ve ülkemiz ekonomisine çok önemli katkı sağlıyor” dedi.

İYİ Parti’den gelen ziyaret teklifi kapsamında gerçekleşen görüşmede konuşan BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız da Dernek çalışmaları ve sektör hakkında konuklara bilgiler verdi.