Ana sayfa Bursa VATANDAŞ 5 TL’LİK KIYMAYA MUHTAÇ

VATANDAŞ 5 TL’LİK KIYMAYA MUHTAÇ

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Karacabey’de İlçe Başkanı Gönül Avil ve yönetimiyle birlikte esnafın nabzını tuttu. Hem ekonomideki kötü gidişattan hem de pandemiden dolayı siftah dahi yapamayan esnaf, devlet tarafından sorunlarıyla bir başına bırakılmaktan şikayetçi. 

Yaptığı ziyaretler sırasında bir kasabın 5 TL’lik kıyma isteyen kadından bahsetmesinin ülkenin ekonomisinin geldiği durumu gözler önüne serdiğine dikkat çeken Aydın, esnafın da vatandaşın da durumunun gerçekten çok vahim olduğunu dile getirdi.

“BEŞLİ ÇETEYE DEĞİL HALKA DESTEK VERİN”

Kasap gibi birçok esnafın da günü siftah yapmadan kapattıklarını söylediklerine vurgu yapan Aydın, “Pazarcı esnafı da çok dertli. Hükümet ‘Bin lira para vereceğiz, 500 TL kira yardımı yapacağız’ dedi ancak gün boyu gezdiğimiz hiçbir esnaftan bu parayı alanla karşılaşmadık. Verilmeye başladı mı, başladıysa kimlere verildi tam bir muamma. Eğer esnafımıza sahip çıkılmazsa, yanlarında olunmazsa emin olun bu kışın sonu bahar değil kara kış olur. Daha büyük bir çöküntü olur. Hükümete sesleniyorum; Beşli çeteye, yandaşlara değil bir an önce halka, esnafa destek verin” diye konuştu.