Ana sayfa Bursa UHKİB, ENDÜSTRİ 4.0’A ENTEGRE İÇİN SAHADA

UHKİB, ENDÜSTRİ 4.0’A ENTEGRE İÇİN SAHADA

 Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (UHKİB), Ticaret Bakanlığı’nın 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında yürüteceği, ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Entegrasyonu’ projesinin danışmanlık faaliyetlerine başlandı.

UHKİB’in, dünyanın 7. büyük ihracatçısı olan Türk hazır giyim sektörünün, küresel ticaretteki payını artırmak ve yüksek katma değerli ihracatta öncü olmasına katkı sağlamak hedefiyle yola çıktığı ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4,0 Entegrasyonu UR-GE Projesi’nde yer alacak 8 firma için Akbaşlar Holding’de pandemi kuralları çerçevesinde tanışma toplantısı düzenlendi.

UHKİB tarafından yürütülen proje kümesinde yer alan 8 firmanın Endüstri 4.0 proje yol haritası için danışmanlık faaliyeti yapacak olan Akbaşlar Holding’de düzenlenen toplantıda, Bosch Endüstri 4.0 uzmanları tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

“İnsan faktörü olmadan endüstriyel devrim tamamlanamaz”

30’un üzerinde firmaya danışmanlık gerçekleştiren Bosch Endüstri 4.0 uzmanları tarafından; Endüstri 4.0 entegrasyonunun bir dijital dönüşüm süreci olduğu; fakat en iyi makinelerin bile yetkin bir organizasyon olmaksızın bir anlam ifade etmeyeceği vurgulandı. İnsan faktörü olmadan endüstriyel devrimin tamamlanmasının söz konusu olmadığının da vurgulandığı toplantıda, Endüstri 4.0’ın gidişatı konusu detaylı bir şekilde ele alındı. Program kapsamında genel olarak mevcut durumda nelerin yapıldığı ve sonuç olarak ne elde edileceği üzerine de detaylıca konuşuldu.

İnteraktif bir şekilde devam eden toplantı, soru cevap bölümü ile sona erdi. Toplantı sonunda danışmanlar, çalışmalarına, saha ziyaretleriyle devam ettiler.