Ana sayfa Bursa AHMET YILDIZ YAZDI: TÜRKİYE ACILAR DRAMLAR ÜLKESİ!!!

AHMET YILDIZ YAZDI: TÜRKİYE ACILAR DRAMLAR ÜLKESİ!!!

TÜRKİYE ACILAR DRAMLAR ÜLKESİ!!!

Terör vurur, deprem vurur, sel vurur, heyelan vurur… Bugünde, şiddetinde bile anlaşamadıkları depremde (AFAD’a  göre 6.6, Kandil’e göre 6.9, ABD ve Yunanistan’a göre, 7 ) bu yazıyı yazdığım saatlerde 20 yurttaşımızı kaybettik, 700’den fazla yurttaşımızda yaralandı.

Deprem gibi doğa felaketlerinde kayıplarımızın nedeni, cahil, eğitimsiz, yoksul ve kaderci yurttaşlarımız ile onları kolayca istismar ederek ülkeyi yönetenler ve ahlaksız, hırsız, rantçı, talancı, yapsatçı müteahhitler.

Türkiye’deki müteahhitlerin sayısını bile bilen yok. Sayıları 120 bin ile 300 bin arasında değişiyor.

 Milletin bilmem nesine koyacağız diyen müteahhit bile el üstünde tutulup, ihale üstüne ihale verilerek ödüllendiriliyor.Bu ülkede, daha ötesi var mı?!!!

Bu şiddette bir deprem Japonya’da olsaydı kimsenin burnu bile kanamazdı. Kaç şiddetinde olursa olsun Japonya’da insanlar güvenli buldukları için evlerine girerken, ülkemizde ise sakın evlerinize girmeyin çağrısı yapılıyor.

 6-7 şiddetindeki bir depremde bugün Şili, Meksika, Brezilya gibi ülkelerde bile genelde can kaybı yaşanmıyor.

 İzmir’deki depremde enkazı kaldırılan ev sayısı 17 iken, bu kadar panik, telaş, korku yaşanırken, daha büyük bir depremde 1700, ya da17 bin, ev yıkılsa ne yapacağız? Bir düşünün.

 İnsanlar kaderine razı oldukça, akıl ve bilim topluma egemen olmadıkça, insanlar başına geleni sorgulamadıkça, can kayıpları da insanların kaderi olacaktır…

İnsanların kaderini değiştirmek de kendi elinde, bu da unutulmasın…

Türkiye acılar, dramlar ülkesi!!!