Ana sayfa Bursa TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ, KIZILAY HAFTASI’NA CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ, KIZILAY HAFTASI’NA CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI

Türk Kızılay Bursa Şubesi 29 Ekim kutlamalarına katıldı. Atatürk Heykeli’ne bırakılan çelengin ardından Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılan Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, birlik beraberlik mesajı verdi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi, Başkan Prof. Dr. Murat Tutanç’ın da katılımıyla 29 Ekim kutlamalarında yer aldı. Atatürk Heykeli’ne çelenk bırakan Şube, aynı zamanda Kızılay Haftası başlangıcı olan 29 Ekim’de Cumhuriyet Yürüyüşü’ne de katılarak gerçekleşecek bir dizi etkinliğin startını verdi.

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBE’DEN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, birlik beraberlik mesajı verdiği açıklamasında, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Tutanç, “Bu yıl Cumhuriyetimizin ilanını 98. yıl dönümü ve her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerle, coşkuyla kutluyoruz. Türk Kızılay Bursa Şubesi olarak Atatürk Heykeli’ne bıraktığımız çelengin ardından Cumhuriyet Yürüyüşü’ne de katılarak verilen birlik beraberlik mesajına katkı koyduk. Birlikte güzel işler başarma ruhu, Tıpkı Cumhuriyetimizde olduğu gibi Kızılayımız için de geçerli. Görüyoruz ki bağışçılarımızın desteği ve gönüllülerimizin çalışmaları birleştiğinde ortaya çok anlamlı işler çıkıyor, birlikten kuvveti doğuruyoruz.  29 Ekim vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bu toprakları vatan yapan tüm şehit ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE GEÇECEK

Prof. Dr. Murat Tutanç, hafta boyunca bir dizi etkinlikle kutlamalar yapılacağını kaydetti. Tutanç, “Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, bu yıl da yurt genelinde çeşitli etkinliklere sahne olacak. Bizler de Bursa Şube olarak hafta boyunca pek çok etkinlik düzenleyerek Kızılay ruhunu yeniden yaşatacak, toplumdaki bilinç düzeyini artırmayı hedefleyen çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.