Ana sayfa Bursa TOPRAKTAN HALKA ZEYTİNYAĞI’NDA HASAT BAŞLADI

TOPRAKTAN HALKA ZEYTİNYAĞI’NDA HASAT BAŞLADI

Mudanya Belediyesi toprağın bereketini Mudanyalılarla paylaşmaya devam ediyor. Mudanya Belediyesi; belediyeye ait arazilerde, refüj ve parklarda yetişen zeytinleri toplayarak, zeytinyağı haline getirdikten sonra bu yıl da Zeytin Dalı birimine kayıtlı ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına ulaştıracak.

Mudanya’da hasat mevsiminin bereketi, Mudanya Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesiyle sofralara taşınmaya devam ediyor. Mudanya Belediyesi ekipleri belediyeye ait arazilerde, refüj ve parklarda yetişen zeytinleri toplamaya başladı.“Topraktan Halka Zeytinyağı” projesi kapsamında Mudanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi ekipleri tarafından toplanan zeytinler, yağhanede işlem gördükten sonra şişelenip Zeytin Dalı ekibi tarafından belediye sistemine kayıtlı ailelere ulaştırılacak. Zeytinlerin ilk hasadını Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz yaptı. Üç yıldır, Mudanya’da belediyeye ait alanlardan topladıkları zeytinleri büyük bir iş birliğiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Başkan Türkyılmaz, “Her gramında alın teri olan zeytinyağımızı sevgiyle üretip, emeğimizi sevgiyle besliyoruz. Ürettiklerimizi de Zeytin Dalı birimimize kayıtlı hemşerilerimize adil bir şekilde dağıtıyoruz” diye konuştu.

Başkan Türkyılmaz, Mudanya’da etkili olan dolu yağışı nedeniyle ürünleri zarar gören zeytin üreticisine de alım desteği vereceklerini, alınan zeytinlerin yağ haline getirilip dağıtımının yapılacağını hatırlattı.