Ana sayfa Bursa TİRİLİYE’DE VATANDAŞLAR BUSKİ’NİN ALTYAPI SORUNUNA ÇÖZÜM BULAMAMASINA İSYAN ETTİ.

TİRİLİYE’DE VATANDAŞLAR BUSKİ’NİN ALTYAPI SORUNUNA ÇÖZÜM BULAMAMASINA İSYAN ETTİ.

Tirilye’de altyapı sorunu nedeniyle sık sık patlayan kanalizasyonlar, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü beldede yaşayan vatandaşların ve beldeye gelen turistlerin şikayetlerine neden oluyor. Vatandaşlar BUSKİ’den altyapı sorununa bir an önce çözüm bulmasını istiyor.

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Tirilye Mahallesi’nde altyapı sorunu nedeniyle sık sık patlayan kanalizasyonlar, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü beldede yaşayan vatandaşların ve beldeye gelen turistlerin şikayetlerine neden oluyor. Vatandaşlar BUSKİ’den altyapı sorununa bir an önce çözüm bulmasını istiyor.

Tirilye’de son olarak; sahile yakın yerde kurulu köylü pazarının olduğu bölgede patlayan kanalizasyonun BUSKİ’ye yapılan başvurulara rağmen günlerdir onarılmaması vatandaşları isyan ettirdi. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü turistik beldede, patlayan kanalizasyonun etrafa yayılan pis kokudan geçilmiyor.

Kurban Bayramında uyarılara rağmen vatandaşların çöp konteynerlerine attığı kurban atıklarının neden olduğu sinekler için CHPli belediyeleri suçlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin beldedeki altyapı sorunlarına duyarsız kaldığını ileri süren belde sakinleri, ihtiyaca cevap vermeyen kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi gerektiğini dile getirdiler.

Beldede iki günde bir kanalizasyon ve su borusu patlağı meydana geldiğini anlatan vatandaşlar, Rumlardan kalma altyapı sisteminin eskidiğini ve bugün artık ihiyaca cevap vermediğini, sorunun yıllardır ihmal edildiğini sözlerine eklediler.

Beldedeki altyapının yetersizliğinin son olarak şiddetli sağanağın neden olduğu selde görüldüğünü ifade eden belde sakinleri Büyükşehir Belediyesi’nin, BUSKİ’nin görev ve yetki alanındaki bu soruna bir an önce çözüm bulması gerektiğini söylediler.

Tirilye’deki altyapının yetersizliği şiddetli yağışta yaşanan sel sırasında görülmüştü.