Ana sayfa Bursa SEVİNÇ; “MİLLET ZORDAYKEN BİZLER HUZURLU SİYASET YAPAMAYIZ ”

SEVİNÇ; “MİLLET ZORDAYKEN BİZLER HUZURLU SİYASET YAPAMAYIZ ”

CHP Bursa Yıldırım ve Büyükşehir Meclis üyesi , aynı zamanda Bursa cafe ve Restourant İşletmecileri dernek Başkanı Şahin Sevinç’ten belediyelere bir çağrı geldi.

Şahin Sevinç; “Festival konser ve benzeri harcamalara ayrılan kaynaklar, fakir fukaraya aktarılmalı.
Başta büyükşehir olmak üzere tüm İlçe belediyelerimizden talebimiz ve beklentimiz yaşadığımız bu zorlu süreçte; iptal edilen ve edilecek olan festival, konser, kültür sanat faaliyetleri gibi harcamalarla, temsil ağırlama giderleri ve şatafatlı açılış törenlerine ayrılan kaynakların tamamen sosyal yardıma yönlendirilmesidir.
Böylece yardıma muhtaç ailelerimize, yurttaşlarımıza ulaştırılacak bu kaynaklarla onların bir nebze olsun rahat nefes almalarını sağlanarak, ücretsiz izne çıkarılan emekçi kardeşlerimize nefes olunmasına vesile olunmalıdır.
bugün en çok ihtiyaç duyulan alanlara kaynakların aktarılması, toplumun ayakta tutulması için büyük önem taşımaktadır. Aylardır eve hapsolan çocuklarımıza, büyüklerimize yönelik adımlar atmak çok daha hayırlı işler olacaktır.
Bugün elzem olan milletin ayakta durmasıdır. Zorda olanın yardımına koşulmasıdır. Bugün insanı yaşatmalıyız ki devlet yaşasın.
O halde belediyelerimiz, zorunlu harcamalar dışındaki tüm kaynaklarını milletin emrine sunmalı. Ertelenebilecek işleri erteleyerek, kaynakları direkt milletin sofrasına aktarmalı.
Halkımızın durumu iç açıcı değil, evine ekmek götüremediği için hüzünlenen dertlenen babaya, tencere kaynatamadığı için kahreden anneye az da olsa el uzatmak, fakir fukaranın sofralarında dayanışmayı göstermek, hem insanlığımızın hem sosyal belediyeciliğin gereğidir.
Tüm belediye başkanlarımızı bu konuda bu duyarlılıkla hareket etmeye davet ediyorum. El ele vererek, bu zor dönemde birbirimize omuz vermenin en güzel örneği bu olacaktır.
Gerek kamu idaresi, gerek yerel yönetimler, kaynaklarının tamamıyla milletin yanında olmalı. Varsın festival, kültür sanat, açılış vs işleri, bazı yatırımlar sonraya bırakılsın.
Bir çocuğa gofret ulaştırmak, bir sofraya sıcak çorba götürmek ve yaşamı yarına taşımak, umudu yarına taşımak hepsinden daha önemli hepsinden daha elzemdir.
Bugün dayanışmayı, bu gün milletin yanında olmayı bugün umudu yaşatmayı seçmemiz gereken gündür… Bugün en önemli sınavımızdır!” dedi