Ana sayfa Bursa SARIBAL: CUMHURİYETİ BİLİMİN IŞIĞINDA KORUYACAĞIZ VE YÜKSELTECEĞİZ

SARIBAL: CUMHURİYETİ BİLİMİN IŞIĞINDA KORUYACAĞIZ VE YÜKSELTECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Cumhuriyetimizin 97. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesaj yayınladı. Atatürk’ün sağlam temeller üzerine kurduğu Cumhuriyetin bütün saldırılara rağmen ayakta olduğunu belirten Sarıbal, CHP iktidarında Cumhuriyeti bilimin ışığında yükselteceklerini belirtti.

“Türkiye Cumhuriyeti 97 yaşında. Kutlu olsun!

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sağlam temeller üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bütün saldırılara rağmen varlığını bugün olduğu gibi yarın da sürdürecektir.

Atatürk’ün “Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür” sözünü ilke edinen bizler, onun bize emanet ettiği değerleri, bilimin ışığında koruyacağız ve yükselteceğiz.

Cumhuriyetin kuruluş yıllarında ekonomimizin kalkınma temeli olan tarımsal üretimimizi dışa bağımlı bir yapıdan kurtaracak anlayış yine o günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk sözünde gizlidir. Atatürk “Efendiler! Milletimiz çiftçidir. Milletin çiftçilikteki çalışmasını yeni ekonomik önlemlerle son dereceye eriştirmeliyiz. Köylünün çalışmasının sonuçları ve verimlerini, kendi yararı lehine son dereceye çıkarmak, ekonomik siyasetimizin temel ruhudur” der.

Cumhuriyetimizin 100 yılında Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, üreten Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Bu duygularla başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetin kuruluşunda emeği geçenleri saygı ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 97 yıldönümü en içten dileklerimle kutluyorum.”