Ana sayfa Bursa PANDEMİ HASTALARININ TEDAVİSİ İÇİN MURADİYE DEVLET HASTANESİ AÇILIYOR

PANDEMİ HASTALARININ TEDAVİSİ İÇİN MURADİYE DEVLET HASTANESİ AÇILIYOR

Kemal CANKAYA

Koronavirüs (COVID-19) salgının hızlı bir şekilde yayılması nedeni ile hastanelerin yoğun bakım ünitelerinin yüzde 60-70 oranında dolması, kapatılan hastanelerin açılmasını gündeme getirdi. Bursa’da kapatılan Murdadiye Devlet Hastanesi Pandemi hastalarının tedavisi için açlıyor.

Dünyada ve ülkemizde hızlı bir şekilde yayılan Koronavirüs ( KOVID-19) salgınına karşı geniş kapsamlı önlemler alınıyor.

Şehir Hastanelerinin faaliyette geçmesi ile birlikte şehir merkezlerinde atıl konuma getirilen devlethastaneleri, Pandemi hasatalerı için tekrar açılıyor.

Aldığım bilgilere göre, Cuma günü Muradiye Devlet Devlet Hastanesinin kapıları tekrar Koronavirüsü (KOVID-19) tedavisi için açılıyor.

Umarız Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Muradiye Devlet Hastanesinde doktorlar ve sağlık çalışanları için gerekli izolasyon ve her anlamda koruyucu önlemleri almışlardır.

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca‘yı arayarak, “Muradiye Devlet Hastanesinin Pandemi hastalarının tedavisi için açılacağının duyumunu aldık,bu konuda düşünceniz nedir?” diye sordum.

Karaca; “Koronavirüsü salgının hızlı bir şekilde yayıldığı günümüzde, atıl konumdaki hastanelerin açılması sevindirici güzel bir haber.Temennimiz, Koronavirüs (KOVID-19) salgının sona ermesinden sonra Muradiye Devlet Hastanesi’nin, hastane olarak faaliyetlerine devam etmesidir “diyerek düşüncelerini ifade etti.