Ana sayfa Bursa NİLÜFER CHP’DEN SU FATURASI İSYANI

NİLÜFER CHP’DEN SU FATURASI İSYANI

Bursa’da pandemi döneminde gelen yüksek su faturaları tepki toplamaya devam ediyor.  CHP Nilüfer İlçe başkanığı yüksek faturalara tepki için “Artık yeter! Fatura soygununa son!” basın toplantısı yaptı.

Yüksek faturalarla ilgili açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise eleştirilere,  “BUSKİ’ye başvurun” diyerek cevap vermişti.

CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı Beşevler metro istasyonu çıkışında “Artık yeter! Fatura soygununa son!” adı altında protestolu basın açıklaması yaptı.

Eyleme katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Meclis üyesi Orhan Sarıbal; “Bursa Büyükşehir Belediyesi doğru, bilimsel ve halktan yana yönetilmediği için borç batağına girmiş durumda. Bütçesinin iki katı kadar borcu var. AK Parti’li belediyelerin yaptığı bu borcu neden Bursa halkı ödemek zorundadır.  Yaşanan bütün sorunlar AK Parti’nin salgın dönemini bile fırsata çevirme ahlakıdır. Bu adaletsizliklerden kurtulmanın tek yolu AK Parti ve Saray Rejimini hem Türkiye genelinde hem de yerel yönetimden indirmektir.” ifadelerini kullandı.

FIRAT YILMAZ: MÜCADELEMİZ SÜRECEK!

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ise, “Fatura zulmü son bulana kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

Yılmaz; ayrıca protestolu basın açıklamasına destek veren vatandaşlar ve partililerine teşekkür ederek; “Artık Yeter! Faturalı Soyguna Son! basın açıklamamıza katılım gösteren Genel Başkan Yardımcımız Orhan Sarıbal’a, Milletvekilimiz Nurhayat Altaca Kayışoğlu’na, Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem’e, Osmangazi İlçe Başkanımız Mete Akyolcular’a Yıldırım İlçe Başkanımız Nihat Yeşiltaş’a,Mustafakemalpşa İlçe Başkanımız Serda Tandoğan Kuru, İl Başkan yardımcılarımız ve yöneticilerimize, il kadın kolları başkanımız Aysel Okumuş’a ve yönetimine, Nilüfer İlçe Yönetimimiz, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve Nilüfer örgütümüzün çok değerli üyelerine, kıymetli basın emekçilerine yürekten teşekkür ediyorum. Bursa’da fatura zulmü son bulana kadar mücadelemiz sürecek.”şeklinde konuştu.