Ana sayfa Bursa MUDANYA’NIN GURUR PROJESİ YILDIZTEPE HIZLA YÜKSELİYOR

MUDANYA’NIN GURUR PROJESİ YILDIZTEPE HIZLA YÜKSELİYOR

Pandemi koşulları nedeniyle çalışmalarına zorunlu olarak ara verilen Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi Projesi’nde birinci etap çalışmaları yeniden başladı. Çalışmaları inceleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, projenin zor kısmı olan altyapı çalışmalarının tamamlandığını, üst yapı çalışmalarının başladığını belirtti.

Mudanya’nın doğal ve tarihi yapısına uygun olarak, her açıdan denizin görülebileceği şekilde projelendirilen Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi’nde pandemi nedeniyle bir süre ara verilen çalışmalar yeniden başladı. 405 m2 geo duvar, 250 m2 istinat duvarı, 3000 m2 kapalı alan (18 dükkan, 12 adet kiosk) 150 araçlık otopark ve 3500 m2 çevre düzenlemesi çalışmalarının yeniden başladığı projeyi yerinde inceleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe ile belediyenin mimar ve mühendislerinin de hazır bulunduğu incelemede bölge yapısına uygun yapıların birinci etap içerisinde projelendirildiğini, yılsonuna kadar faaliyete geçirmeyi hedeflediklerinin altını çizen Türkyılmaz, “Tüm dünyayı saran pandeminin yarattığı zor şartlara rağmen, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak çalışmalarımıza yeniden başladık.

Projemizin alt yapı kısmını oluşturan fore kazık yapılması, zemin sağlamlaştırma betonları, iksa sistemleri gibi zor işleri tamamladık. Üst yapı çalışmalarımızhızlıca başladı. Projemiz tamamlandığında yalnızca Mudanyalıların değil, Bursalıların buluşma noktası olacak. Mudanyalılar Yıldıztepe ile gurur duyacak” ifadelerini kullandı.