Ana sayfa Bursa MUDANYA’DAN YANGIN BÖLGELERİNE KARDEŞLİK ELİ

MUDANYA’DAN YANGIN BÖLGELERİNE KARDEŞLİK ELİ

Ülkemizin farklı illerinde yaşanan orman yangınları, sel felaketleri nedeni ile yurdumuzun dört bir yanında mağduriyet yaşayan insanlarımıza yardım ve dayanışma eli uzanıyor.

Mudanya Belediyesi’nin yapmış olduğu dayanışma çağrısına Mudanyalılar imkanları dahilinde kardeşlik elini sel ve yangın bölgelerinde yaşayan insanlara uzatmaya devam ediyorlar.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bursaeditör.com’a yaptığı açıklamada, yangın bölgelerine temel gıda maddeleri başta olmak üzere yangın bölgesinde kullanılmak üzere ısıya ateşe dayanıklı kıyafetler, kazam kürek gibi teknik malzemelerle birlikte tıpi araç gereçler bölgeye gönderildiğini söyledi.

Başkan Türkyılmaz,”Belediyemizin ilçemizde başlatmış olduğu Kent Konseyi ve Zeytin Dalı Birimimiz aracılığı ile topladığımız yardımlar Mudanya Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin nakliye desteğiyle Manavgat ve Muğla’da ki yangın bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’dan uzatılan kardeşlik eline katkı veren tüm Mudanyalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum.Dayanışmanın, paylaşmanın aşamayacağı zorluk yok. Bu zor günleri kenetlenerek hep birlikte aşacağız. Yüreğimiz ve desteğimiz yangın bölgelerindeki kardeşlerimizledir dedi.