Ana sayfa Bursa MUDANYA’DA KONTEYNER EV HIRSIZLARINA SUÇÜSTÜ

MUDANYA’DA KONTEYNER EV HIRSIZLARINA SUÇÜSTÜ

Mudanya Belediyesi’nin 2013 yılının başında sağlıksız ve korunaksız bir şekilde yaşamlarını sürdüren roman vatandaşlara teslim ettiği prefabrik konteyner evleri çalmaya çalışan dört kişi suçüstü yakalandı. İfadeleri alınan zanlılardan 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mudanya Belediyesi’nin 2013 yılında Taşocakları mevkiinde yaşamlarını sürdüren roman vatandaşların kullanımına sunduğu her biri 21 metrekareden ve 1+1 odadan oluşan 3 adet prefabrik konteyner evi çalmaya çalışan dört kişi suçüstü yakalandı. Gelen ihbar üzerine harekete geçen Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri konteyner evlerin vinçlere yüklendiği sırada suçüstü yaparak, zanlıları yakaladı. Hırsızlık olayı ifadeleri alınan zanlılardan 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili gerekli inceleme ve çalışmayı başlatan Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile belediye avukatları olaya karışan kişilerden şikayetçi olurken, vinçlere yüklenen konteyner evler incelenmek üzere Mudanya Belediyesi’nin deposuna kaldırıldı. Olay ile ilgili geniş çaplı tahkikat sürüyor.