Ana sayfa Güncel MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KONUK EVİ

MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KONUK EVİ

Mudanya Belediyesi, Güzelyalı’daki Gençlik Kültür Merkezi’nin bir bölümünü üniversite öğrencileri için konuk evi yapma kararı aldı.

Mudanya Belediyesi, üniversite öğrencilerinin konaklama sorunu için harekete geçti.Güzelyalı’daki Gençlik Kültür Merkezi’nin bir bölümü, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri için yenilenip hizmete açılacak. Gençlik ve Kültür Merkezi’nin bir bölümünü ihtiyacı olan öğrenciler için yatakhane, yemekhane, dinlenme ve çalışma salonu olarak kısa süre içerisinde öğrencilere tahsis edeceklerini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilediğimiz Mudanyamızda hizmet halkamıza üniversite öğrencilerini de dahil ediyoruz.

Yarınlarımızı önemsiyor eğitime destek veriyoruz. Eğitimde fırsat eşitliğini yaratmak ve yaşam boyu eğitimin önünü açmak için birbirinden değerli projeleri hayata geçiriyoruz. Gençlerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayabilmek amacıyla konuk evimiziçok kısa süre içerisindeGüzel Sanatlar Fakültesi ile temas halinde olarak hizmete açacağız” diye konuştu.