Ana sayfa Bursa MUDANYA BANDOSU’NDAN MUDANYALILARA MORAL KONSERİ

MUDANYA BANDOSU’NDAN MUDANYALILARA MORAL KONSERİ

DCIM100MEDIADJI_0013.JPG

Mudanya Bandosu, Koronavirüs tehdidine karşı “Evde Kal” uyarılarını dikkate alarak önlem alan vatandaşlara moral konseri verdi. Türkiye’nin ilk sivil bandosu olan Tarihi Mudanya Bandosu’nun geçtiği sokaklarda konseri izleyen Mudanyalılar, alkış ve oyunlarla şarkılara eşlik etti.

Mudanya’da Koronavirüs tehdidine karşı evlerinde kendilerini izole eden Mudanyalılar, Mudanya Bandosu’nun sokak konseri sürpriziyle moral buldu. Maske ile eldiven takan, koruyucu malzeme giyen ve aralarında geniş mesafe bırakan bando ekibi, Mütareke Meydanı’ndan başlayarak, Girit Sokağı, Halitpaşa mahallesinde konser verdi. Bandonun çaldığı şarkılara pencere ve balkonlarından alkışlarla tempo tutarak eşlik eden Mudanyalılar, bu zor günlerde moral bulmaya çalıştı.

DCIM100MEDIADJI_0012.JPG

Evde kalma çağrılarına uyan Mudanyalılara teşekkür eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Tüm etkinliklerimizde en güzel günlerde konserler veren Mudanya Bandosu, yalnızca iyi günde değil, kötü günlerimizde de hemşehrilerimizin morallerinin yüksek tutulması için bugün, sokakları, balkonları şenlendirdi. Büyüklerimize, çocuklarımıza bir tebessüm ettirelim istedik. Bu günler çok yakında, yine bizlerin umudu ve sabrıyla geçecek. Daha güzel günlerde yine hep birlikte olacak, birbirimize sarılacağız” diye konuştu.