Ana sayfa Bursa MİNİA BALKANTÜRK PARKI ÖĞRENCİLERİN ZİYARETİNE AÇILIYOR…

MİNİA BALKANTÜRK PARKI ÖĞRENCİLERİN ZİYARETİNE AÇILIYOR…

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Fatih Şakir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür’ü ziyaret etti.

Okullarla yaptığı işbirlikleri, eğitim alanında yürüttüğü projeler ve hayata geçirdiği Dijital Dönüşüm; Akıllı Fabrikalar ve Akıllı Binalar Projesi ile adından söz ettiren BALKANTÜRKSİAD, şimdi de 12 Balkan ülkesinde yer alan Osmanlı Türk eserlerine ilişkin minyatürlerin yer aldığı Minia Balkantürk Parkı’nı öğrencilere açmaya hazırlanıyor.

Bu kapsamda Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür’ü makamında ziyaret eden Başkan Fatih Şakir, BALKANTÜRKSİAD’ın faaliyetleri hakkında bilgi vererek, Minia Balkantürk Parkı’nın öğrenciler tarafından ziyaret edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Balkan coğrafyasının 500 yıl boyunca Osmanlı toprağı olarak kaldığı ve bu sürede o coğrafyada yapılan eserler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen Bursalı öğrencilerin Minia Balkantürk Parkı’nı ziyaret edebileceklerini belirten Başkan Fatih Şakir, “Tarih derslerinde ve okullarda yılın belli dönemlerinde öğrencilerimizi, 12 Balkan ülkesinde bizim ata yadigârı olan Türk eserlerimizin minyatürlerinin yer aldığı Minia Balkantürk Parkı’nda ağırlamak istiyoruz. Çocuklarımız tarih öğretmenleri eşliğinde gelerek Minia Balkantürk Parkı’nda eğitimlerini yapabilir.  Balkanlardaki eserlerin birebir aynısı olarak minyatürleri inceleme imkânıyla öğrenmelerini pekiştirecekleri inancındayız. Bu konuda iş birliklere hazırız” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür de BALKANTÜRKSİAD’ın çok önemli projelere imza attığını ve eğitim alanında yürüttüğü çalışmaları takip ettiklerini dile getirerek, BALKANTÜRKSİAD’la işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.