Ana sayfa Bursa “LÖSEV SAYESİNDE AKŞAM SOFRAYA NE KOYACAĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM”

“LÖSEV SAYESİNDE AKŞAM SOFRAYA NE KOYACAĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM”

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde 2020 de başlayan Covid-19 salgınında derin yaralar aldı.
İş yerini kapatan, günlük yevmiyesini kaybeden, işini kaybedenler.Temel ihtiyaçları eş-dost desteği ile karşılayan, yoksullukla mücadele eden, üstüne üstlük bir de varsa hastalıkla mücadele edenler için 2020-2021 hiç kolay bir yıl olmadı.


LÖSEV, her açıdan çok zor geçen bu süreçte pandeminin ilk gününden beri vakfa kayıtlı kanser hasta ve ailelerine her zamankinden çok destekler sunmak için sahada var gücüyle, en ön saftacanla başlakoşturuyor. Kuru gıdadan mobilyaya, hijyen malzemesinden eğitim- bilgisayar desteğine ve en önemlisi dedüzenli et ve et ürünleri desteği ile binlerce hasta ve ailesinin yanında yer aldı.
LÖSEVKurban Bayramında yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve onların ihtiyaç sahibi ailelerineet ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor.Özelikle sağlıklı beslenme zincirinin en önemli halkalarından biri olan protein, lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor.Araştırmalar kansere yönelik iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteininönemini ortaya koyuyor.Öte yandan yetersiz protein alımı; hastalığın iyileşmesini yavaşlatıyor ve enfeksiyonlara karşı vücut direncini azalıyor. Bu yüzden kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan yüzde 50 daha fazla protein ihtiyacı olduğu biliniyor.

LÖSEV ET DESTEĞİNEBURSADAĞITIMIYLA DEVAM EDİYOR

LÖSEV Etdesteğindenher yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak yadaLÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden,hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor. LÖSEV2021 Kurban Bayramı’na kadar 81 ilde yaptığı dağıtımları aralıksız sürdürüyor.Bursa’da geçtiğimiz günyapılan Et ve et ürünleri dağıtımında LÖSEV ‘e kayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu. Hasta ve aileleri “ LÖSEV vanamızdayken bu pandemide ne yoksulluk ne de hastalık belimizi bükemedi. Sofraya ne koyacağım diye hiç düşünmedim. LÖSEV ’e bağış yapan hayırseverlere biz de hayır dualarımızı sunuyoruz, Allah bağışlarını kabul etsin, Allah razı olsun” dediler.

Hem Çocuk, Hem Yetişkin Tüm Kanser Hastaları Faydalanabiliyor

LÖSEV’e kayıtlıhasta ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip, kırmızı et almakta zorlanan aileler. Kanser hastası yetişkinlerde de ekonomik yoksunluğun çok kritik seviyede olduğunu tespit eden LÖSEV, Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak

bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tümkayıtlı hastalarına ulaştırmaya kararlı.
Siz de kanser hastalığının maddi girdabındaysanız www.losev.org.tr adresinden ya da 0312 447 06 60 arayarak LÖSEV ’e ulaşabilir ve tüm imkânlardanfaydalanabilirsiniz.