Ana sayfa Güncel KORONA GÜNLERİNDE KURNAZLIKLAR SAÇMALIKLAR!!!

KORONA GÜNLERİNDE KURNAZLIKLAR SAÇMALIKLAR!!!

KORONA GÜNLERİNDE KURNAZLIKLAR SAÇMALIKLAR!!!

Korona virüsü günlerinde dünya hastalığa çareler ararken, bizim ülkemizde ise çare arar gibi görünen iktidar, insanların can derdinde olduğu bir dönemde,  kurnazlıklar saçmalıklar peşinde!!!

Çok detaylı bir yazı yazarak laf ebeliği yapmayacağım, yalın bir şekilde kurnazlıkların saçmalıkların neler olduğunu dümdüz söyleyeceğim.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir zaman bu ülke halkı, AKP’nin iktidar dönemindeki kadar aşağılanmadı, salak yerine konmadı.

Olağanüstü dönemleri büyük kurnazlıklarla fırsata çevirme konusunda büyük maharetlere sahipler.

Tabi bu arada yasalara aykırı bir davranış içerisinde bulunmamak adına, başta ana muhalefet partisi olmak üzere muhalefet, sadece basın açıklamaları yaparak, toplumun gazını alarak, yasalar ölçüsünde tepkiler koyarak yaşanan olumsuz gidişi yurttaşlarla birlikte izliyor.

Hukuk sisteminin tamamen çöktüğünü, yargının bağımsızlığını yitirdiğini dile getiren bir muhalefet, hala hak, hukuk adaletten söz ediyor.

Halktan gizlenmeye çalışılan gerçekleri, bangır bangır dile getirmesi gerekenler, halkın oyları ile seçilmiş vekiller olması gerekirken, onların söyleyemediklerini, bedeli ne olursa olsun kalemini satmayan cesur yürekli gazeteciler, iktidarın kurnazlıklarını saçmalıklarını ortaya çıkartarak toplumu bilgilendiriyor.

Bugün Barış Terkoğlu, Barış pehlivan, Murat Ağırel, Hülya Kılınç ve diğer muhalif gazeteciler iktidarın kimyasını bozdukları için cezalandırılıyorlar.

Keza TELE1 televizyon kanalı para cezaları ile susturulmak isteniyor.

Bu ülkede salak yerine konulanlardan fazla, biz sizin kurnazlıklarınızı saçmalıklarınızı yemiyoruz diyenler var, hatta AKP’ye geçmişte oy verenler de olmaz bu kadarı demeye başladı.

Korona virüsün küresel anlamda yayılması dünyada büyük bir korkuya paniğe neden olurken, bizde ise tam tersine iktidar için bir fırsata dönüştü.

Büyük umutlarla yurt genelinde salgına karşı alınacak radikal anlamda önlemler beklenirken, önlem paketinden diğer paketlerde olduğu gibi tavşan çıktı.

Rakamsal olarak kulağa hoş gelen 100 Milyar TL Korona’ ya karşı önlem paketi olarak açıklandı.

Tabi bu paketten her ne kadar sermaye memnun görünmüş gibi yapsa da hiç kimseyi rahatlatacak bir önlem ortaya konmadı.

Resmen trajikomik bir ülke haline geldik.

İnsanlar nasıl bu illetten kurtuluruz diye beklerken, iktidarın derdi yine para, yine rant, yandaş müteahhidine kredi kolaylığı, işadamlarına destek. Halka ise dua, maske, kolonyadan öteye bir önlem alamadılar.

Toplumsal muhalefet oluşacağı endişesi ile hayata geçiremedikleri yasaları ve uygulamaları, Korona virüs karantina günlerinde hayata geçirmek için uğraş veriyorlar.

Korona tehlikesi karşısında insanlar toplu hareket edemeyeceği için fırsatı değerlendiriyorlar.

Cezaevlerinde yatanlar için infaz düzenlemesini daha önce meclis gündemine getirememişlerdi.

Fırsatı değerlendirerek hemen gündeme taşıdılar.

Sözde Korona virüsü tehlikesi ile cezaevlerini izole edecekler, yerseniz!!!

Ceza indiriminin kimleri kapsadığı, niyetin ne olduğu açık. Ne kadar adli vaka konumunda olan kadın cinayetleri, tecavüz suçlarından, dolandırıcılıktan bilumum adi vakalara ceza indirimi! Amma gazetecilere, siyasi davalara ilişkin en ufak bir düzenleme, tahliye yok.

 Tam koyun can derdinde kasap et derdinde tabirine uyan Kanal İstanbul Projesinin birinci etabının ihalesinin yapılması.

Kanal İstanbul Projesinin ihalesinin ardından, ilginç bir şekilde gece yarısı darbesi ile Ulaştırma Bakanı Cahit Turan görevinden alındı.

Rivayet o ki;  birincisi böylesi olağanüstü bir zamanda ihalenin yapılmasına Reis kızmış, anında görevden almış, ikinci rivayetse, Bakan bey böylesi bir süreçte ihalenin yapılmasına sıcak bakmadığı için görevden alınmış.

Biliyorsunuz AKP iktidarı sürecinde yalanla doğru iç içe geçtiğinden, neyin yalan neyin gerçek olduğunu anlamak biraz geç oluyor.

Korona virüs ile ilgili bilgilendirmede, Sağlık Bakanı ayrı telden, Cumhurbaşkanı ayrı telden bilgiler veriyor.

Her ikisinin Korona vaka sayısı hakkında verdikleri sayılar birbirini tutmuyor!!!

Küresel olarak dünyaya yayılan Korona virüsüne karşı, dünya radikal bir şekilde sokağa çıkma yasağı uygulayarak karantina önlemleri alırken,  bizde kısmi bir karantina önlemi alınıyor.

Kısmi karantinanın meali; Sevgili vatandaşlarım ekonomi tam takır kuru bakır, bol bol dua edin, elinizi yüzünüzü kolonyalayın, dışarıya çıktığınızda maske ve eldiven takmayı unutmayın, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın,  gerisi bizleri bağlamaz babında!!!

Cumhurbaşkanının,  kurumsal borçların büyük çoğunluğunu 3 ay ötelediğini söylediği günün ertesi sabahında GSM şirketlerinin avukatları icra takiplerine devam ediyorlar.

Bankalar ötelenen kredileri top yekün faizi ile beraber tahsil edecek.

Bazı belediyelerden gelen mesajlarda borçlarınızı online ödeyebilirsiniz diyorlar.

Kamu bankaları sıkıntıda olan KOBİ’lere, esnafa kredi desteği vermesine verecekte, borçsuz esnaf bulmakta zorlanıyorlar.

Neden mi?

İstedikleri evraklar arasında, vergi dairesinden borcu yoktur kâğıdı bulunuyor.

Önceki gün, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni önlemlerle ilgili yaptığı açıklamada, 30 Büyükşehirde karantina önlemlerinin daha sıkı olacağını söyledi.

Malumunuz Büyükşehirlerin büyük çoğunluğu CHP’li belediyelerin.

Karantina önlemlerinin yönetilmesi yetkisinin, belediye başkanlarından alınıp valilere verileceği iddiaları var.

Eğer bu iddialar doğru ise, bunun adı karantina yönetimi adı altında kayyum  demektir!!!

HDP’li belediyelere aleni kayyum atanırken, CHP’li belediyelere Korona virüsü karantinası kayyumu olarak, valileri atamak gibi bir niyet taşıyorlar.

Tabi valiler şehrin bütünü ile ilgili ne kadar bilgiye sahip, orası da ayrı bir problem!!!    

Her gün sosyal medyada, televizyon kanallarında ardı arkası kesilmeyen saçmalıklar insanların psikolojisini bozuyor.

Amiyane tabiri ile insanların ruhlarına, beyinlerine tecavüz ediliyor!!!

Herkes doktor, herkes uzman, herkes bir bilen, bir bilmeyen benim gibi haddini bilenler…

Yalan bu ülkeyi yönetenlerin taaa hücrelerine kadar işlemiş. Bu yalanlara inanan cahiller sürüsüne bereket.

 ABD, İngiltere sürü bağışıklığı anlayışı ile salgına karşı bir süre müdahalede bulunmadı.

Bizim ülkemiz sürü bağışıklığı konusunda oldukça gelişmiş durumda. Biat etmeye, yalakalığa karşı bağışıklık sistemimiz gelişmiş konumda, bize ne eyler Korona  morona !!!

Fırsat bu fırsat diyerek, Korona virüsü bahanesiyle olağanüstü hal ile birlikte, işlevi olmayan meclis devre dışı bırakılarak, tek adam ve aveneleri diktatörlüğünün katmerli faşizmi ile inşallah karşı karşıya kalmayız!!!