Ana sayfa Bursa “KİTAP KURTLARI YAZARLARLA BULUŞUYOR”

“KİTAP KURTLARI YAZARLARLA BULUŞUYOR”

Eylül ayından bu yana devam eden Kitap Kurtları Yazarlarla Buluşuyor eTwinning projesinde öğrenciler, birinci yarı yıl boyunca 15 adet kitap okuyup farklı illerden arkadaşlarıyla kitaplar üzerine işbirliği içinde ortak etkinlikler gerçekleştirdiler ve ürünler geliştirdiler.

 Ayrıca öğrenciler bu süreçte okudukları kitapların yazarları ile Zoom üzerinden çevrim içi söyleşilere katılarak 10 farklı yazarla tanışmış oldular.

Bu süreçte öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı geliştirmeleri, aynı kitabı okuyan farklı illerden akranları ile tanışıp kitaplar üzerine nitelikli çalışmalar üretmeleri ve birçok yazarla tanışıp merak ettikleri sorulara cevaplar bulmaları projenin önemli kazanımları olarak dikkat çekti.

Projede öğrenciler Şubat ayından Mayıs ayı sonuna kadar 15 yeni kitap okuyup 8 farklı yazarla daha tanışma fırsatı elde edecekler.Proje kuruculuğunu Nilüfer Eşref Ergin Ortaokulunda Bilişim Teknoloji Öğretmeni ve Buzdolabım İnternet Bağımlısı kitabının yazarı Hasan Ersoy ile Yıldırım Şehit Zeki Burak Oktay Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni Neşe Erdönmez Demirpolat ERDÖNMEZ DEMİRPOLAT proje ortağı olarak yer almaktadır.