Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI:NE OLACAK ŞİMDİ?!!!

KEMAL CANKAYA YAZDI:NE OLACAK ŞİMDİ?!!!

NE OLACAK ŞİMDİ?!!!

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular’a sosyal medya üzerinden hakaret eden, taciz iddialarında bulunan Ziya Zafer Güler, Bursa 9. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ceza almıştır.

Toplumun hassas olduğu bazı ahlaki konular olduğunda, ani tepkilerle, yargısız infazla insanlar linç ediliyor.

Toplumsal yaşamda makam mevki olarak konumu bulunanlar, bulundukları konumun önemini bilerek, dedikodulara meyil vermeyecek şekilde davranışlarını sergilemek zorundalar.

Burada herkesçe sanırım hemfikiriz.

Hele ki, bizim gibi, eğitimsel, kültürel anlamda gelişmemiş bir ülkede siyaset yapıyorsanız çocukluğunuzda komşu bahçesinde çaldığınız erikler gündeme gelir, adınız hırsıza çıkar!!!

Neymiş?

Oturduğunuz yerlere, oturduğunuz kişilere, konuştuğunuz sözlere, paylaştıklarınıza dikkat edecekmişsiniz!!!

Mete Akyolcular,  Ziya Zafer Güler ile birlikte kendine yönelik, kimler gayri ahlaki iddialarda bulunduysa, hepsine sırasıyla dava açacağını söylüyor.

Akyolcular’la ilgili sosyal medya üzerinden ilk hakaret içeren paylaşımları yapan Ziya Zafer Güler’in sosyal medya paylaşımlarına baktığımda, baştan aşağı kadınlara yönelik taciz içeren paylaşımlar yaptığını gördüm.

Böylesi meczup bir kişinin yaptığı paylaşımlar üzerine başta bazı tetikçi kalemşorlar olmak üzere, onlara bilgi sızdıran parti içi rakiplerin linç kampanyası sonucu, Mete Akyolcular ilçe başkanlığı görevinden, parti üyeliğinden istifa etmek zorunda kaldı.

Akyolcular’a sordum; hakkınızda, size isnat edilen suçlamalar hakkında adli olarak savcılık ve emniyete herhangi bir şikâyet var mı?

“İsnat edilen iddialara dair hiçbir şekilde resmi makamlara şikâyet söz konusu değil. Parti içerisinde rakip olanların bel altı siyaseti sonucu linç edildiğimden, onur kırıcı bir ithamla karşı karşıya kaldığımdan, başta ilçe başkanlığı görevimden olmak üzere parti üyeliğinden istifa etmek zorunda kaldım. Maddi manevi her anlamda yıpratıldım” dedi.

Siyasette bu tür vakalar sık sık gündeme geliyor. İddia edenlerin bir hedefi olabilir.Fakat medyanın belgesi delili olmadan, her hangi yasal bir işleme tabi tutulmamış iddialara alet olması çok daha vahim bir durum!!!

Şimdi soruyorum:

Mete Akyolcular’ın siyaseten yaşadığı hak mağduriyeti nasıl giderilecek?

Bunca gürültü patırtı sonrası kenara çekilen kalemşorlar şimdi ne olacak?