Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI:CHP YILDIRIM KAHVALTISINDA SEÇİME DAİR MESAJLAR!!!

KEMAL CANKAYA YAZDI:CHP YILDIRIM KAHVALTISINDA SEÇİME DAİR MESAJLAR!!!

CHP YILDIRIM KAHVALTISINDA SEÇİME DAİR MESAJLAR!!!

CHP Yıldırım ilçe başkanlığının, geçen hafta pazar günü parti merkezinde düzenlediği dayanışma kahvaltısında, seçime dair mesajlar verildi.

CHP Yıldırım ilçe örgütü, son dönemlerde en aktif çalışan ilçe olarak dikkatleri çekiyor.

Her an seçim olacakmış gibi alan çalışmasını yoğunlaştırmış durumda olduğunu görüyorum.

Dayanışma kahvaltısının açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Nihat Yeşiltaş, yerelde, genelde CHP’nin iktidar olacağını çok iddialı bir şekilde dile getirdi.

Yeşiltaş’ın kısa selamlama konuşmasının ardından, milletvekilleri de kahvaltıya katılanlara selamlama konuşması yaptılar.

Kahvaltıya, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, haksız şekilde görevden alınan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman misafir olarak katıldılar.

Vefa Salman, Bursa’da misafir olmadığını yatılı olarak Bursa Erkek Lisesi’nde okuduğunu, ardından Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde yüksek öğretimini tamamladığını söyleyerek, bir nevi Bursalı olduğunu ima etti.

Kahvaltıya, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erkan Aydın, Yüksel Özkan, Orhan Sarıbal, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan yardımcısı Baran Güneş önceki dönem il başkanları Gürhan Akdoğan, Hüseyin Akkuş, Şadi Özdemir, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey katıldılar.

Kendilerine mikrofon uzatılan milletvekillerinin yaptıkları konuşmaların ortak noktası, yerelde, genelde kesinlikle CHP’yi iktidara taşıyacakları vurgusu oldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey yaptığı konuşmada, mecazen burada şair ne demek istedi kıvamındaydı.

Mustafa Bozbey, öncelikle seçimin sandıkta kazanılmadığını, tutanaklarda kazanıldığını, önemli olan tutanakların doğru bir şekilde tutulmasını sağlamakla seçimin kazanıldığı vurgusunda bulundu.

Mustafa Başkan kaygısında haklı ama, seçim kazanmanın farklı faktörlerini göz önünde bulundurması gerekiyor.

Doğru seçim stratejisi ile birlikte yapılan alan çalışmalarının efektif doğru yapılması sonucu sandığa nitelikli oy olarak döner.Ancak, sadece tutanaklara sahip çıkılması yetmiyor.

En önemli olan süreç YSK’ya oy çuvalları teslim edilirken parti görevlilerinin oy çuvallarına sahip çıkmasıdır.

Daha önemlisi parti içi yaşanan olumsuzlukların, kavgalarını seçim sonuna kadar sulh bulmasıdır.

Bozbey, 30 Mart yerel seçimlerinde yaşanan olumsuzlukların bir daha yaşanmaması için, kelimelerin üzerine basa basa, seçim sonuna kadar olumsuzlukların bir kenara bırakılmasını dile getirdi.

Asıl önemli olan güven sorunu. Mustafa Bozbey, “Asıl ne kadar güven veriyoruz? İçimizde öncelikli olarak güven sorunun çözmemiz gerekiyor” dedi.

Kim olumsuzlukları ne kadar bir kenara bırakır, ne kadar güven sorununu çözer, orası biraz muamma!!!

Parti meclis üyesi, Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal’da Bozbey’in belirttiği minvalde, olumsuzlukların ve kırgınlıkların bir kenara bırakılması vurgusu yaptı.

Söylemde her şey çok güzel, iş eyleme gelince Brutus’lar, Truva atları ne kadar güven verir zaman gösterecek!!!

Beni gördüğüm o ki; Bursa CHP Milletvekilleri il örgütü ile bir bütünlük sağlamıyorlar, kendilerince yaptıkları özel programlarla türbinlere el salıyorlar.

Böylesi bir tablo karşınızda dururken, güven denilen olay ne kadar sağlanır?

CHP’li yönetim kadroları başta olmak üzere yukarıdan aşağı özeleştiri, özeleştiri yapmalarıdır.

Gerisi kendiliğinden çözülür vesselam…