Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI: SERTASLAN ‘İKİ YETİŞKİN İNSANIN HATASI’

KEMAL CANKAYA YAZDI: SERTASLAN ‘İKİ YETİŞKİN İNSANIN HATASI’

SERTASLAN ‘İKİ YETİŞKİN İNSANIN HATASI’

CHP’li Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 2 yıl boyunca D.A isimli kadınla yasak aşk yaşadığına dair haberlerine ilişkin basın toplantısı düzenleyerek bir açıklamada bulundu.

  Hakkında yapılan habere ilişkin Başkan Sertaslan’ın açıklaması aynen şöyle; “Bugün burada bu konuşmayı yapmak zorunda kalmış olmak benim için çok zor. Ne, bu ne pişkinlik dedirtmek gibi bir niyetim var ne de basına konu edildiği haliyle kötü adam profili bana ait değil. Konu malum yargıda ve gizlilik kararı var. Bu ilk ve son konuşmam olacak. Yargının verdiği karar neticesinde herkes hak ettiğini yaşayacak. Haber özgürlüğü yerine iş siyasetçiyi linç kampanyasına taşınınca iki kelime söylemek zorundayım. Kimseyi kandırmadım. İki yetişkinin karşılıklı hatasıdır bu yaşadığım. Özel hayatın gizliliği lafına sığınmıyorum. Tek özür dilemem gereken kurum aile kurumumdur. Ailem bir an olsun beni yalnız bırakmadı. Eşim ve çocuklarım çok şükür hep arkamda. Yargıdan çıkacak sonuç boynumuzun borcu olacaktır. Kimseyi sokakta, aç bırakmadım. Beni zorda bırakmak adına yaptıkları her yayın aslında bu memlekete önemli hizmetler verebilecek çocuklarıma ve hiç günahı olmayan ailemize yöneliyor. Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar. Bu benim ilk ve son konuşmam. İnsan beşer, kuldur şaşar. Affedilmeye muhtaç olduğu anlar vardır. Bana böyle bakın ve lütfen böyle değerlendirin. İzin verin memlekete hizmete arkadaşlarımla devam edeyim” şeklinde konuştu.

Başkan kendince makul gördüğü açıklamayı yaptı.

Fakat böylesine bir konuda basın toplantısı yapmasının mantıklı bir tarafının olmadığını düşünüyorum.

Neden mi?

Konunun mahkemeye taşındığını, davayla ilgili gizlilik kararı alındığını söylüyor başkan.

Mahkemede nasıl bir karar çıkacağı henüz belli değilken, iki yetişkin insanın karşılıklı olarak yaptığı bir hata diyerek yasak aşk ilişkisini, durumu kabullenmiş oluyor.

Bu konu ile ilgili bir iki haber sitesinde haber yapıldı.

Sonrasında herhangi bir köpürtülmeye devam edilmedi.

 Mehmet Uğur Sertaslan’a, özel yaşamla ilgili basın toplantısı yapılmasının yersiz olacağını söyleyecek aklı başında adam yok muydu?

Belediyeler 2. yılını doldurdu.

Basın toplantısında Gemlik’e dair yapılan icraatların konuşulmasını isterdim.

Basın toplantısı daveti geldiğinde,  Basından Sorumlu Müdür Deniz Çelik’i aradım, konunun ne olduğunu sordum.

Gündeme dair bir açıklama olacağını söyledi.

Benim anladığım gündem Gemlik’e dair sorunlardır.

Özel yaşama dair konular toplumun gündemini ilgilendirmiyor!!!

Bence böylesi bir mevzuyla gündemde olmak sıkıntılı bir durum olsa gerek.

Mahkeme sürecinde olan bir dava bu şekilde basın yoluyla daha da köpürtülmüş oluyor.

Doğrusu Uğur Sertaslan adına üzüldüm.

İki kişi arasında yaşanan özel ilişki kimseyi ilgilendirmez. Eğer birilerine hesap verilecekse o da sorumlu olduğu insanlar ve ailesidir.

CHP’yle ilgili bu tarz dedikoduları yakından takip eden bazı CHP’liler ve AKP yancısı ahlak bekçilerinin, sosyal medyada ve haber sitelerinde veryansın ederek köpürte köpürte siyasetçileri linç ettiklerini biliyoruz!!!

CHP’de yaşanan bu tarz olayları CHP içindeki ahlak zabitanları, AKP yancıları hiçbir şekilde kaçırmazlardı, ne hikmetse susmayı yeğlediler.

Acep nedendir?!!!

Sanırım, Sertaslan’ın yaşadığı tahlisiz vakaya karşı hassas davranarak, inciğini cinciğini çıkaramadılar sosyal medyanın ahlak bekçileri!!!

Siyasetin, medyanın ahlak bekçileri, bir aynaya bakarak kendinizle yüzleşin derim.

Kendi ayıplarınızı örtmek için, başkalarına kara çalarak kirlenmiş ruhlarınızı temizlediğinizi sanıyorsunuz.

Bu tür konular toplumun her katmanında yaşanıyor, lakin halkın gözünün önünde olan kurumsal, siyasal sorumluluğu olan insanlar haber konusu oluyorlar.

Bu tür mevzular sadece CHP’de yaşanmıyor.

Diğer siyasi partilerde de yaşanıyor, bir şekilde basına düşmeden durum izole ediliyor!

Toplumsal olarak değerlerimizin ne kadar yozlaştığını sorgulamamız gerekiyor.

Ne diyelim, Uğur Başkan’a geçmiş olsun…