Ana sayfa Güncel KEMAL CANKAYA YAZDI: KILIÇDAROĞLU’NUN ARDINDAN MÜJGAN’LA AĞLAŞAN CHP’LİLER!!!

KEMAL CANKAYA YAZDI: KILIÇDAROĞLU’NUN ARDINDAN MÜJGAN’LA AĞLAŞAN CHP’LİLER!!!

KILIÇDAROĞLU’NUN ARDINDAN MÜJGAN’LA AĞLAŞAN CHP’LİLER!!!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa ziyaretinin ardından elbette farklı yorumlar yapıldı.

Bursa ziyaretinde öne çıkan gündem; Kılıçdaroğlu’nun Mustafa Bozbey’in adaylığını açıklaması,  program boyunca yanından ayırmaması, Turan Tayan ve Kemal Demirel’e yapılan ev ziyaretlerinde de Bozbey’in bulunmasının ne anlama geldiğini sorgulayanlar olması.

Kılıçdaroğlu’nun Bursa programında Bozbey’in adaylığını açıklaması bazı CHP’li siyasetçilerin canını sıkmış, çok üzülmüşler, kızmışlar, emrivaki bir şekilde aday açıklamasını doğru bulmamışlar.

Vaah vaah vallahi çok üzüldüm!Bu demokrasi aşığı CHP’lilere, olur mu öyle emrivaki aday açıklamak. Tez elden ön seçim yapılması için kazan kaldırsınlar!!!

Tabi yüzleri varsa kazan kaldırmaya!!!

Bu CHP’lilerin en iyi becerdikleri iş medyanın Müjgan’larıyla ağlaşmak!

Muhalefete düşenler, partilerini yerden yere vurmak konusunda çok marifetli.

Asıl şaşkınlık seçimlere daha 3 yıl kadar bir zaman varken, Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklanması.

Buna ilişkin yapılan yorumlar, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda  Millet İttifakı ortağı İYİ Partiyi bloke etmek, diğer bir yorum ise CHP Bursa örgütünde yaşanan kaotik dolu problemlere ilişkin örgüte ayar verdiği yönünde!!!

Kılıçdaroğlu’nun Mustafa Bozbey’in adaylığını beyan etmesinin mantıklı açıklaması erken seçimin kesinliği.

Dönelim, Müjan’la ağlaşan CHP’lilere…

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde ilk dört adayın ismi ilan edildi. Diğer kişilerin aday adaylığının bu dört isimden sonra ilan edilmesinin söylenmesi emrivaki olmuyor mu?

 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde, 1 yıl önceden başlayarak 9 ilçe belediye başkanı adaylarının açıklanması sonrasında yaşananlara baktığımızda, parti içi demokrasinin ne kadar sağlıklı olduğunun yorumunu CHP’lilere bırakıyorum.

Kılıçdaroğlu’nun Bursa programı öncesi yapılan hazırlıklar sürecinde 5 vekil tam tekmil CHP il binasında bir araya geldiler.

Sonrası ne olur diye düşünülürken, daha Kılıçdaroğlu’nun Bursa ziyareti dedikoduları sıcaklığı devam ederken, Ankara’ya iadeyi ziyaret gerçekleştirildi.

İadeyi ziyarette kimler mi vardı?

İl Başkanı İsmet Karaca, İl Sekreteri Turgut Özkan, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Baran Güneş,  Kültür Sanat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı  Dursun Öztopal, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan.

Bursa heyetine 5 vekilin de eşlik ettiğini sosyal medyada paylaşılan anı fotoğraflarında gördük.

Fotoğraflarında dili var!.. Neyse ben yorum yapmayayım , fotoğrafların dilinden anlayanlar, oradaki samimiyetin ölçüsünü yapabilir!!!

Kılıçdaroğlu’nun Bursa ziyaretinin meali şudur; Hiçbir şekilde örgüt içi çatışma istemiyorum.  Her an seçim olacakmış gibi  hareket edeceksiniz, oyun bozanlık yapanı ebelerim!!!