Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI: KILIÇDAROĞLU ADAYIMIZ BOZBEY DEDİ

KEMAL CANKAYA YAZDI: KILIÇDAROĞLU ADAYIMIZ BOZBEY DEDİ

KILIÇDAROĞLU ADAYIMIZ BOZBEY DEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa programında Mustafa Bozbey’in adaylığını açıklaması damga vurdu.

Nilüfer, Mudanya, Gemlik belediyelerinin hayata geçirdikleri projelerinin açılışlarında, Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimde, Bursa’nın kaybedilmesinin sorumluluğunun kendilerine ait olduğunu söyleyerek özeleştiride bulundu.

Nilüfer’de İzzet Şadi Sayarel Huzurevi ve Kreşi açılışıyla başlayan Bursa programında, Kılıçdaroğlu konuşmasına Bursa’da 2019 yerel seçiminin kaybedilmesinin kendi hatalarından kaynaklandığını, yeterince gerekli önemi vermediklerini söyleyerek başladı.

Programına damga vuran en önemli açıklama, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa Büyükşehir adayımız Mustafa Bozbey demesi oldu.

Adayımız Bozbey açıklamasını dil sürçmesi olarak düşündüm, Mudanya Bademli’de Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nin açılışında da Mustafa Bozbey’in adaylığını tekrar ifade ederek teyit etmiş oldu.

Mustafa Bozbey’in adaylığının açıklanması, Bursa CHP’de parti içi muhalifler için hayal kırıklığı oldu.

Kılıçdaroğlu Bursa programı boyunca, Mustafa Bozbey’i hiç yanında ayırmadı.

Sanırım parti içi muhalefete Kılıçdaroğlu,  Bozbey ile ilgili alınması gereken mesajı vermiştir.

Mustafa Bozbey’in ikinci kez adaylığıyla Bursa’da seçimin kazanılması için hiçbir kaosa meydan vermeden, daha çok çalışılması gerektiğini idrak etmişlerdir.

Tabi bu arada, AKP İl Başkanı Davut Gürkan’ın da, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa programını, yaptığı açıklamayla yakından takip ettiğini öğrenmiş oluyoruz.

Gürkan Sosyal medya üzerinden Kılıçdaroğlu’nun  “Bursa’yı alarak daha güzel bir şehir haline getireceğiz” sözleri üzerine,  Nilüfer, Mudanya, Gemlik belediyeleri üzerinden eleştirilerde bulunarak sorular sormuş.

Gürkan, CHP’li belediyeleri sorgulamadan önce, 19 yıllık Bursa’daki partisinin belediyelerindeki rant ve gayri yasal işleri sorgulaması gerekir.

Seçimle gelen, görev süresini tamamlamadan görevden alınan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin neden görevden alındığını samimi olarak açıklamalıdır.

Başkan Gürkan, önce iğneyi kendilerine, çuvaldızı ele batırsınlar!!!

Sayıştay raporlarında AKP’li belediyeler hakkında yazılanlar, rant konusunda, yeşil alan talanında ne kadar mahir olduklarını ortaya koyuyor.

Program dâhilinde yapılan esnaf ziyaretinde, Kılıçdaroğlu’nu protesto eden bir vatandaş; “ Bu gidişle bizim mahalleye muhtar bile olamazsınız” diyerek tepkisini dile getirdi. Yandaş medya bu tepkiyi anında ballandıra ballandıra, “Bursa’da Kılıçdaroğlu’na esnaf tepki gösterdi” başlığı ile paylaştı.

Evet, bu ülkede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a muhtar olamaz dediler. Maalesef Cumhurbaşkanı oldu!

Kemal Kılıçdaroğlu BAOB’da sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işçi temsilcileri, çevreciler, muhtarlar ve kanaat önderleriyle bir araya gelerek, yaşanan sorunları dinledi, sorulara cevap verdi.

Kılıçdaroğlu’nun programına Millet İttifakı ortağı İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, il ve ilçe yöneticileri de katıldılar.

Yazının son notu: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa programında Mustafa Bozbey’in adaylığını açıklayarak, CHP örgütlerinin seçim sathına geçerek çalışmaları gerektiği mesajını verdi.