Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI: ÇÖP ÜZERİNDEN SİNEK VIZILTISI ELEŞTİRİLER!!!

KEMAL CANKAYA YAZDI: ÇÖP ÜZERİNDEN SİNEK VIZILTISI ELEŞTİRİLER!!!

Her yaz sezonunda Bursa’da sinek istilası yaşanıyor, vatandaş haklı olarak ilçe belediyelerini ilaçlama yapmamakla eleştiriyor.

İlçe belediyeleri de her yaz ayında kent yaşayanlarına karasinek istilasına karşı ilaçlama işinin Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanında olduğunu duyuruyor.

Yine Kurban Bayramında kurban kesenler, sorumsuzca davranarak kurban artıklarını belirlenen alanlara gömmek yerine çöp konteynırlarına atarak kokuya, sineklenmeye neden oldular.

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, Büyükşehir yetkililerinin şehri yönetemediklerine ilişkin sosyal medya üzerinden bir yazı ile 5 soru sordu.

Tabi Büyükşehir yetkilileri, basın bürosu aracılığı ile bir basın bülteni paylaştı.

Karasinek istilasının sorumlusu olarak vatandaşın uyarıları dikkate almadığını, sorumsuzca davrandıklarına dair bir açıklamada bulundular.

Açıklamada kullanılan fotoğraflara baktığımda pes doğrusu dedim.

Mudanya ve Nilüfer ilçe sınırlarında bulunan çöp konteynırlarına atılan kurban derisi ve bağırsakların olduğu görseller paylaşılmış.

Aynı manzaralar, Osmangazi’de, Yıldırım’da, Gürsu’da Kestel’de Karacabey’de Mustafakemalpaşa’da yok muydu?

Birkaç dolu çöp konteynır fotoğrafı da Osmangazi, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Karacabey, Mustafakemalpaşa ilçelerinden olsaydı samimi olduğunuza inanırdım.

Trollerinizin CHP’li belediyelerin olduğu bölgede çektiği çöp dolu konteynır fotoğraflarıyla basitleşiyorsunuz

Basit algılarla kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz!

Diyelim bayramın ilk günü vatandaş sorumsuzca kurban artıklarını çöplere attı.  Kenti yönetenler, görevini yerine getirmek yerine sinek vızıltısı eleştirilerle sorumsuzluklarını vatandaşa yükleyemez.

Yaşanan sorunlara ilişkin görevlerini ifa etmelidirler…

Gördüğüm kadarıyla, Bursa Büyükşehir Sağlık Daire Başkanlığı makamında liyakate uygun olmayan kişiler bulunuyor.

Adı üzerinde sağlık daire başkanlığı, bu makamda bulunan kişi bir tıp insanı mı?

Sağlık konuları alanında akademik çalışmaları bulunuyor mu?

Sorduğum iki soruya ilişkin bir donanımı yoksa, kimlerin torpillisi?

Gelelim AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü’nün, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a dair derleme toplama, kulaktan dolma bilgilerle yaptığı eleştirilere; neymiş, Büyükşehir yetkililerini görevini yapmaya çağıracak en son kişiymiş, çağıramazmış!

Sapla saman karışınca, konuları birbirini karıştırdığınızda neyi eleştirdiğiniz anlamsızlaşıyor.

Başkan Türkyılmaz bir kent yöneticisi olarak, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olan hizmetlerden dolayı aksayan bir durum varsa, yetkililere elbette görevini yerine getirmesi için çağrıda bulunabilir, uyarabilir de…

İnci hanım, sanırım Hayri Başkanın çağrısını çalışanlara yönelik bir aşağılama olarak algılamış, demek yazılanları okurken anlamakta, algılamakta da sıkıntı yaşıyor!

Başkan Türkyılmaz’ın, belediyede çalışan emekçileri aşağılar, hakaret içeren bir sözüne rastlamadım.

Çöp eleştirisi karasinek vızıltısı konusundan, Yıldıztepe projesi, Taş Mektep restorasyonu ile ilgili ayakları yere basmayan eleştiriler yapmış, boş atıp dolu tutturmamakla suçlamış.

İnci hanım bir hukukçu, kısmen adaleti temsil ediyor.

Kendisine soruyorum?

İlçe başkanlığını yaptığınız partinin Büyükşehir, Osmangazi, Yıldırım,  belediyeleri, sosyal etkinlikler adı altında suç örgütü lideri olarak bildiğimiz Sedat Peker ile hemhal olmuş Veyis Ateş, Süleyman Özışık ve diğer yandaş gazetelere ve gazetecilere belediye kaynaklarından ne kadar nakit aktardılar?

Hangi yandaş gazeteciye kiralık lüks makam aracı tahsis ettiler?

Bu ülkenin gerçeği olan yoksullukları, yasakları, yolsuzlukları hiç  sorguladınız mı?

Çöp karasinek vızıltısı eleştirileriyle algı oluşturamazsınız! Bu tür eleştiriler ucuz kasaba politikasından öteye gitmez, bilmenizi isterim..!