Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA: NİLÜFER’DE MİLLET İTTİFAKI 128 FİDANLI MESAJI

KEMAL CANKAYA: NİLÜFER’DE MİLLET İTTİFAKI 128 FİDANLI MESAJI

NİLÜFER’DE MİLLET İTTİFAKI 128 FİDANLI MESAJI

Nilüfer CHP İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ve İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanı Levent Öncü, AKP İl Başkanı Davut Gürkan’ın Millet İttifakı’na ilişkin yaptığı değerlendirmeye anlamlı bir etkinlik yaparak cevap verdiler.

 Millet İttifakı, birliklerinin gücünü ifade eden 128 fidanı, CHP Milletvekili ve PM Üyemiz Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Milletvekili Erkan Aydın, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, CHP Bursa İl Başkan Vekili Turgut Özkan, Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın, Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz,  İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Yüksel Yılmaz, CHP, İYİ Parti Kadın ve Gençlik Kolları, parti yöneticileri, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Yıldız, Remzi Çınar’ın katılımlarıyla 19 Mayıs Mahallesinde Millet İttifakı Fidan Dikim Alanı’nına diktiler.

Nilüfer CHP İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ve ilçe yönetimi, pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi olan Nilüferliler başta olmak ülkemizin farklı şehirlerinde yaşayan insanların yüreklerine imkânlar dâhilinde dokunuyorlar.

Diğer taraftan iktidar partisine karşı yaptığı naif muhalefeti de takdirle karşılanması gerekiyor.

128 ağaç dikim törenine sosyal medya üzerinden ironik bir şekilde AKP İl Başkanı Davut Gürkan’ı davet etmesindeki nazik davranış, umarım siyasetin seviyesini yerlerde süründüren siyasetçilere örnek olur.

128 ağaç dikim töreninde Millet İttifakı yöneticileri yaptıkları konuşmalarda, hak, hukuk, adalet için, demokratik bir toplumsal yaşam için, AKP iktidarına karşı Millet İttifakı’nın daha da güçlenmesi gerektiği vurgusunda bulundular.

Yılmaz, yaptığı konuşmada AKP İl Başkanı Gürkan’a şu sözlerle göndermede bulundu.

“ Evet, Millet İttifakı dağılmıyor,  çatırdıyor, 128 adet diktiğimiz fidanın köklerindeki tohumda çatırdayarak daha gür, daha güçlü bir şekilde büyüyecek Türkiye’yi kurtaracak” diyerek konuşmasına şu sözlerle devam etti.

“Araziyi arsayla özleştiren zihniyet hayır demek için burada bu fidanlar büyüyecek. Yeşil Bursa’yı hatırlıyorsunuz. Yeşil Bursa kartpostallarda kaldı, yeşil Bursa yok artık. Doların yeşili değil, doğanın yeşiliyle büyüteceğiz.  Türkiye’nin bize çok ihtiyacı var kendinize güvenin, omuzlarımızdaki sorumluluğun kıymetini bilin arkadaşlar.”

128 fidanın dikiminde, Yılmaz’ın konuşmasının en anlamlı, duygulu olan, gözlerimi dolduran bölümü şu sözler oldu:

Ben Fırat yılmaz olarak yönetim kurulum adına şöyle bir ithafta bulunmak istiyorum. Bu 128 fidanı üç kişiye ithaf etmek istiyorum, üç kişi için büyüsün bu fidanlar. Türkiye ekonomisi berbat, 2001 yılında kasaları fırlattılar dönemin başbakanının önüne, bugün mecliste insanlar kendilerini yakıyor, bugün insanlar ekonomik zorluklardan dolayı intihar ediyor. 120 fidanda Kocaeli İzmit’te oğluna pantolon almadığı için intihar eden İsmail Devrim büyüsün,128 fidanda Adana’da evlatlarının eline saç kurutma makinesini verip intihar eden Emine Akçay büyüsün, bu 128 fidanda geçtiğimiz gün karısına 12 TL verip hayatına son veren Fedai büyüsün

Umarız 128 fidanın dikildiği günün gecesi, fidanlara yönelik bir vandallık yapılmamıştır.

İl ve ilçeler bazında Bursa’da Millet İttifakı güçlü bir şekilde AKP’nin genel ve yerel olumsuz yanlış politikalarına ilişkin güç birliği yapıyorlar.

Nilüfer’de Millet İttifakı, 128 fidanla AKP İl Başkanı Gürkan’a birlik beraberlik mesajı verdiler.