Ana sayfa Bursa KARACA’DAN ALİNUR AKTAŞ’A, VEYSİ ATEŞ SORUSU

KARACA’DAN ALİNUR AKTAŞ’A, VEYSİ ATEŞ SORUSU

Veyis Ateş ve Süleyman Özışık, AKP’li Bursa belediyelerine de çökmüşler.
Organize suç örgütü lideri gerekçesiyle aranan Sedat Peker’in sosyal medyada yayınladığı iddialarla gündeme gelen gazeteciler Veyis Ateş ve Süleyman Özışık’ın Bursa’da da AKP’li belediyeler tarafından düzenlenen sertifika programlarında ders verdiğini ortaya çıkaran CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, sosyal medyadaki paylaşımlarıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, “Bu kişilere kaç lira ödendi? Bursa halkının parası bu tiplere peşkeş çekilmeye devam edilecek mi?” diye sordu.

ALİNUR AKTAŞ VE DİĞER BAŞKANLAR AÇIKLAMA YAPMALI

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Karaca, Habertürk’ten Veyis Ateş ile İnternet Haber ve Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık’ın Nisan 2018’de AKP’li Yıldırım, Gemlik ve Orhangazi belediyeleri, Kasım 2018’de de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Yazarlık Akademisi’nde ders verdiğini hatırlattı. Karaca, AKP’li Bursa Büyükşehir, Yıldırım, Gemlik ve Orhangazi belediyelerinden bu kişilere ne kadar ödeme yapıldığını sordu.
Paylaşımlarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ve Bursa milletvekilleri Erkan Aydin, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal ve Yüksel Özkan’ı da etiketleyen Karaca’nın paylaşımları şöyle:
VARAN-1
“BURSALILAR ACİLEN CEVAP BEKLİYOR?”

“2018 Kasım ayında, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce Görükle Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik medya, yazarlık, tarih gibi birçok konuda alanında uzman kişiler tarafından verilecek eğitimler düzenlenmiş… Konusunda uzman diye Bursa’ya çağrılanlar da, Habertürk’ten Veyis Ateş ile (Hadi Özışık’ın kardeşi) Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık… Vay vay vay… kimler kimlerle beraber?
CEVAP BEKLEYEN SORULAR VAR: Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu kişilere kaç lira ödedi? Bursa halkının parası bu tiplere peşkeş çekilmeye devam edilecek mi?”
VARAN-2
YILDIRIM BELEDİYESİ’NE DE ÇÖKMÜŞLER…

“AKP’li Bursa Büyükşehir’in ardından; AKP’li Yıldırım Belediyesi’nin Nisan 2018’de açtığı Yazarlık Akademisi eğitim programını da, Habertürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni VEYİS ATEŞ ile Türkiye Gazetesi Yazarı SÜLEYMAN ÖZIŞIK’ın verdiği ortaya çıktı.
SORUYORUZ: Yıldırım Belediyesi bu kişilere kaç lira ödedi?”
VARAN-3 ORHANGAZİ…
VARAN-4 GEMLİK’E DE ÇÖKMÜŞLER

“Arşiv asla unutmuyor…. İnternette gezinince neler çıkıyor neler?!
Veyis Ateş ve Süleyman Özışık ikilisinin, AKP’li Orhangazi Belediyesi’ne de 2018’de “Yazarlık Atölyesi” açtığı, Gemlik Belediyesi’nin AKP’nin elinde bulunduğu o makus dönemlerde maalesef Gemlik halkının parasının da bu kişilere peşkeş çekildiği ortaya çıktı.
Tabii ki soru net: Bu ikiliye kaç lira ödendi? Neden?”