Ana sayfa Bursa KARACA: “EMEKTEKİ PROVOKASYON GİRİŞİMİ, ACİZLİĞİN İLANIDIR”

KARACA: “EMEKTEKİ PROVOKASYON GİRİŞİMİ, ACİZLİĞİN İLANIDIR”

CHP liderinin Emek Mahallesi’ndeki esnaf ziyareti sırasında provokasyona kalkışan bir kişinin koruma ekibi tarafından uzaklaştırıldığını belirten Karaca, yandaş basın ve sosyal medya aktrollerinin de CHP’li belediyeler tarafından halka yapılan bu güzel hizmetleri değil önceden planlanıp sahneye konulduğu anlaşılan provokatif eylemi ön plana çıkararak Kılıçdaroğlu’nun Bursa ziyaretine gölge düşürmeye çalıştığının altını çizdi.

Karaca, “Ne söyleyeceği konusunda sufle verilmiş kişilere eylem yaptırtmaya çalışıyorlar. Sosyal medya hesabında kendisini AK Parti Hüdavendigar Mahalle Başkanı olarak tanıtan Musa Akınoğlu’nun eylemi, aynı zamanda bunların acizliklerinin, bittiğinin fotoğrafıdır. Bunlar artık, bu tür eylemlerden medet umar hale düşmüş siyasi müflislerdir. Tepe takla gittiklerinin farkındalar, hırçınlıkları artıyor. Bu provokatif girişimi kınıyoruz” dedi.
AKP Bursa İl Sosyal Medya Komisyonu Üyesi Ömer Baydemir’in de bu şuursuz eylemi destekleyen paylaşımlarda bulunduğunu kaydeden Karaca, “İki kişiden söz ettik, ikisi de AKP’nin belli birimlerinde görevli. Tesadüfen gelişmiş olaylardan söz etmiyoruz. AKP Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’ın açıklamalarını da gördük. İl Başkanı önce gerçekleştiremedikleri, ellerine yüzlerine bulaştırdıkları, yarım kalmış Bursa ulaşım-sağlık ve belediye yatırımlarının hesabını versin, sonra CHP’li belediyeleri eleştirsin” şeklinde konuştu.