Ana sayfa Bursa KARACA: “3600 EK GÖSTERGE ANCAK CHP İKTİDARINDA OLACAK”

KARACA: “3600 EK GÖSTERGE ANCAK CHP İKTİDARINDA OLACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, “Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor” dedi.

Kent Meydanı’nda basın açıklaması yapan CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, CHP Emek Büroları’nın 81 ilde gerçekleştirdiği ortak basın açıklaması metnini kamuoyuna duyurdu. CHP PM Üyesi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İlçe başkanları, İl Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarının eşlik ettiği Karaca’nın açıklamasından satır başları şöyle:

“3600 EK GÖSTERGE HAKKINI BEKLEYEN MEMURUN SESİYİZ”

“Bugün Türkiye’nin her yerinde, iktidar tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde söz verilen ancak bugüne kadar hiçbir bir adım atılmayan bir vaadi, bir sözü, gerçekleştirilmeyen bir müjdeyi dile getirmek için toplandık. Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız. Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor.”

“SEÇİM BEYANNAMESİNE YAZMADAN, SÖZLÜ VAATTE BULUNDULAR”

“24 Haziran Seçimleri öncesi AKP Genel Başkanı ne demişti; Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Peki, ne oldu?
3600 ek gösterge ile vaat yaşama geçirildi mi? Geçirilmedi. Hatta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki, polislerimiz canını ortaya koyarak çalışıyor, çatışmaya girmekten bile korkmuyor ama emekli olmaktan korkuyor. Çocukları okuyor, kira ödüyor, geçim yaşam standartları ortada. Bugün CHP 81 ildeki kent meydanlarında bu sorunu ortaya koyuyor.
Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen 3600 ek gösterge konusunda hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi.
Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı.”

“LÜKSE, ŞATAFATA KAYNAK VAR, MEMURA 3600 İÇİN Mİ YOK?”

“İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken, 3600 ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor?
Biliyoruz ki, ülkemizin kaynakları memurlarımızın 3600 Ek gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli.
Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir. Bu ülkenin namuslu dürüst ahlaklı memurları çalışmaları karşılığında hakkı olanı istiyorken İktidar yine bir sonraki seçimde 3600 ek göstergeyi müjde diye duyuracak. Yıllardır halkın kaynaklarını yandaşlara ve tefecilere dağıtırken, milyonlarca memurun insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor.”

“İKTİDARIN UMU TACİRLİĞİNE, CHP İKTİDARI SON VERECEK”

“Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor.
Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor.
Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor.
İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen;
Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz.
İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz.”