Ana sayfa Bursa İSKELE MEYDANI 12 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜ TÖRENİNE HAZIRLANIYOR

İSKELE MEYDANI 12 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜ TÖRENİNE HAZIRLANIYOR

Mudanya Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin ilk etap çalışması kapsamında yenilenen İskele Meydanı, 12 Eylül Mudanya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı kutlama törenlerine hazırlanıyor. Meydanda incelemelerde bulunan Başkan Türkyılmaz, “Söz verdiğimiz bir projeyi daha iki ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdik” dedi.

Mudanya Belediyesi tarafından30 Ağustos Zafer Bayramı’nda bir kısmı tamamlanan İskele Meydanı, Mudanya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı olan 12 Eylül’de açılıyor. Tekel Parkı, Atatürk Anıtı, Şükrü Çavuş Anıtı ve Hükümet Konağı’nın bulunduğu alanın revize edilerek, Mudanya’ya yakışır dev bir meydan haline getirilmesini kapsayan  Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin ilk etap çalışması sona erdi. İskele Meydanı’nda bulunan parkın beton zemini, doğal taşlarla kaplandı, tören alanı eski dokusuna kavuşturuldu. Peyzaj çalışmalarının devam ettiği parktayine Mudanya’nın İngilizler tarafından işgali sırasında 25 Haziran 1920 tarihinde ilk kurşunu atarak bağımsızlığa giden yolu açan Kahraman Şükrü Çavuş Anıtı’nın çevresi de yenilendi.

SÖZ VERDİK, GERÇEKLEŞTİRDİK

Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe  ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz,“Söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. 616 bin TL’ye ihale ettiğimiz ilk etap projemizi iki ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamladık. Çatı projesini Cumhuriyet Meydanı’nın oluşturacağı diğer etap çalışmalarımız da sırasıyla tamamlanacak. Mudanyalılar hak ettiği hizmetlerle buluşacak” diye konuştu.