Ana sayfa Siyaset İNCE BLÖF MÜ?!!!

İNCE BLÖF MÜ?!!!

İNCE BLÖF MÜ?!!!

Ülke binmiş bir kıyamete gidiyor alamete! Döviz, altın almış başını gidiyor, paramız pul olmuş, milyonlarca işsizler ordusu, kadın cinayetleri son sürat devam ediyor.

Diğer taraftan Cumhur ittifakı iktidarı, önlenemez bir şekilde derinleşen krizinden kurtulmak için, suni gündemler oluşturmaya devam ediyor.

Amma velâkin yarattıkları suni gündemler, ölümcül boyuta gelen yoksullaşmadan, yokluktan karşılık bulamıyor.

Ayasofya seremonisi etkisiz kalınca, CHP kurultayının ardından, Muharrem İnce’nin yeni bir parti kuracağı yönünde iddialar gündeme oturuverdi.

Başta, yandaş merkez medyanın, kendinden menkul  köşe yazarı Abdulkadir Selvi’nin üflemesi ile diğer yandaş medya, CHP içerisinden yeni bir parti kurulması için canhıraş bir şekilde algı yönetmeye devam ediyor.

Tabi, İnce’nin parti kurma girişimine en çok sevinenlerin başında Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geliyor.

Muharrem İnce’nin parti kurmasını demokratik bir davranış olarak değerlendiren Erdoğan, AKP’den ayrılıp parti Kuran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu davaya ihanet etmekle suçladı.

Sosyal medya üzerinden nabız yoklamak için küçük bir paylaşım yaptım. İnce’nin parti kurmasına ilişkin yapılacak yorumların neler olacağını merak ettim.

CHP kurultayında Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin, en arka sıralarda, tuvaletlere yakın bir yerde oturtulması iddiası sonrasında, sosyal medyada büyük tepkiler oldu.

Bu tepkiler üzerine ben de sosyal medya hesabımda “ Türkiye siyaset tarihinde, kurultayda tuvalete yakın oturtulduğu için kızıp parti kurmak nasıl bir ego?” paylaşımını yaparak, nabız yokladım.

Bazı yakışıksız ağır eleştirilerin dışında tepkilerin büyük çoğunluğu, İnce’nin CHP’den ayrılıp yeni parti kurmaması yönünde.

Genel ortak düşünce, parti içinde anti demokratik uygulamalara karşı, parti içerisinde kalarak mücadele edilmeli yönünde.

CHP’nin mevcut genel merkez yönetimini onaylamasalar bile,  ülkenin yaşadığı zor dönemde ayrışmanın doğru olmadığı, ayrışma durumunda AKP’nin iktidarının devamı demektir yönünde düşünce belirtenler ağırlıkta.

Hiç beklemediğim ilginç bir yorumda AKP Gemlik Belediyesi eski Başkanı Refik Yılmaz’dan geldi.

Yılmaz, paylaşımını silse de, “CHP’liler AKP içerisinde iki yeni parti çıkmasına sevinirken, kendi içlerinde yeni bir parti çıkmasına neden kızıyorlar? Muharrem İnce demokratik hakkını kullanıyor” paylaşımını yaptı.

Muharrem İnce henüz, parti kurulması yönünde net bir düşünce belirtmedi.

Bir televizyon kanalında yaptığı açıklamanın ucu açık!Ben bir hareket başlatıyorum, parti kurmuyorum diyerek yuvarlak sözlerle gizemine devam ediyor.

Merak edilen ise bu hareketin sonu nereye varacak?

Muharrem İnce’ye yönelik, CHP yönetimi içerisinde duyulan rahatsızlığın nedeninin ne olduğu yönünde bir sis perdesi var.

Diğer taraftan İnce’nin üstü kapalı olarak kendisine yönelik, parti yönetimi içerisinde bazı isimleri kast ederek hain dediğini, kimlerin hain olup olmadığını haftaya Ankara’da bir açıklama yaparak söyleyeceği kulislerde konuşuluyor.

Ülkede yaşanan olağanüstü pandemi sürecinin yarattığı derin ekonomik kriz, ülkeyi, halkı uçurumun kenarına getirmişken,

CHP’nin parti içi çatışmalarının ülke gündemini işgal etmesi, halka karşı yapılacak en büyük haksızlıktır.

Başta CHP yönetimi olmak üzere,  Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran 2018’de Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı günün akşamı yaşananların sır ve sis perdesini aralamalı, partililerine, İnce’ye oy veren 15.336.861 seçmene özeleştiri yaparak hesaplaşmayı kapatmalıdır.

Bu süreçte her ne yaşanırsa yaşansın, İnce’ye karşı parti üst yönetimi içerisinde bazı liberal Amerikancı yöneticilerin bir bariyer oluşturdukları da bir gerçeklik.

Diğer tarafından ne kadar doğru olduğu bilinmez, bazı dedikodular dolaşıyor.

Millet İttifakı ile Ali Babacan’ın Deva Partisi ve Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi arasında ittifak konusunda mutabakat sağlandığı,  ortak Cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül olduğu konuşuluyor.

Eğer gerçeklik payı varsa, ikinci Ekmelettin vakasına CHP’liler geçit vermez, yine Erdoğan iktidarı devam eder.

Muharrem İnce’nin yeni parti çıkışının ardındaki neden, Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığını engellemek mi?

Yoksa; İNCE  BLÖF MÜ?!!!