Ana sayfa Bursa GÜRKAN: KADINLARIMIZIN ZARİF ELLERİ İLE HAYATA DAHA FAZLA DOKUNABİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

GÜRKAN: KADINLARIMIZIN ZARİF ELLERİ İLE HAYATA DAHA FAZLA DOKUNABİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü anlamlı bir etkinlikle kutladı. Türk Kızılay Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına katılan Başkan Gürkan, “Ailenin ve toplumun yapıtaşı olduğunu belirterek, kadınlarımıza verdiğimiz değer ülkemizin mutlu geleceğinin teminatıdır” dedi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi ve Kadın Kolları’nın düzenlediği kan bağışı kampanyasına katılarak kan bağışında bulunan AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, bir ülkenin medeniyet düzeyinin kadınların toplum içerisindeki yeri, huzur ve mutluluğu ile ölçüldüğünü belirtti. Davut Gürkan, AK Parti hükümetleri dönemlerinde kadınların toplum, aile, eğitim ve iş yaşamlarındaki yerlerinin sağlamlaştırılması, hayatın her alanına kadınların zarif ellerinin daha fazla değmesi adına önemli çalışmalara imza atıldığını vurguladı.

Başkan Gürkan,  hayatın hiçbir alanının kadınlar olmadan tasvir edilemeyeceğinin, geleceğin kadınlar olmadan inşa edilemeyeceğinin altını çizerek, “Kadını el üstünde tutan dini inancımız ve kültür anlayışımızdan aldığımız güçle kadınlarımıza verdiğimiz değeri elde ettikleri kazanımlarla gösteriyor, her kesimden kadınlarımızın geleceğe daha umutla bakabilmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle varlıkları ile toplum ve aile hayatımıza güç veren, emekleri ile ülkemizin gücüne güç katan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.