Ana sayfa Güncel GÜRKAN: “ÇİFTÇİMİZE HEP DESTEK, TAM DESTEK”

GÜRKAN: “ÇİFTÇİMİZE HEP DESTEK, TAM DESTEK”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere destek amacıyla hesaplarına yatırılan 773 milyon 269 bin TL’lik ödemenin AK Parti Hükümeti’nin tarıma ve çiftçiye verdiği önem ve tarımsal kalkınma adına yapılan desteklerin güzel bir örneğini teşkil ettiğini belirtti.


Başkan Gürkan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere destek amacıyla çiğ süt üreticileri için 706 milyon 136 bin TL, hayvan hastalıkları tazminatı için 31 milyon 500 bin TL, yağlı tohumlu bitkilerin üretimi için 27 milyon TL, hububat ve baklagil üretimi için 6 milyon 500 bin TL, geleneksel zeytin bahçelerinin rehabilitasyonu için 1 milyon 163 bin TL, yem bitkileri üretimi için 778 bin TL’lik destek verileceğini hatırlattı.

Bir çok farklı sektörde bünyesinde potansiyeller barındıran Bursa’da tarım ve hayvancılık alanındaki zenginliklerine de değinen Davut Gürkan, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi verimli toprakları ve ürün çeşitliliği ile dünyanın sayılı zenginliklerinden olan Bursamızda da tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan hemşehrilerimiz için merkezi hükümetimiz, ilgili kurumlarımız ve belediyelerimiz yoluyla destek amacıyla yapılan tüm çalışmaların takipçisiyiz. Tüm potansiyelleriyle olduğu Bursamızı geçmişinden bu yana önemli değerlerinden olan tarım ve hayvancılık alanıyla da güçlü geleceğine hazırlamak için çalışıyoruz. Hükümetimiz tarım ve hayvancılık alanında ülkemizin değerine değer katan çiftçimize desteğini sürdürecektir. Çiftçimize verilen desteğin hayırlı olmasını temenni ediyor, bolluk ve bereket dolu nice hasat ve üretimler diliyorum” dedi.