Ana sayfa Bursa GÜRKAN: “ BAŞARILI VE SAĞLIKLI BİR EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI DİLİYORUM”

GÜRKAN: “ BAŞARILI VE SAĞLIKLI BİR EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI DİLİYORUM”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Gürkan, pandemi ile mücadele döneminin ardından yüz yüze olarak gerçekleştirilecek eğitim öğretim yılının tüm Türkiye’deki öğretmen, idareci ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni ederek, geleceğin teminatı gençlere yeni eğitim – öğretim yılında başarılar diledi.

Başkan Gürkan, yazılı olarak gerçekleştirdiği mesajında Bursa’nın Türkiye’nin pek çok alanda olduğu gibi gençlerine sunulan imkanlarla eğitimde de iddialı illerinden biri olduğunu belirterek, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin, yeni nesillerin mimarı öğretmen ve idarecilerimizin büyük bir özveri ve aşkla emek verecekleri yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Milletin teveccühü ile AK Parti’mizin 20 yıllık iktidarında Türkiye’de her alanda yenilikler yapıldığı gibi eğitim alanında da önemli çalışmalar yapılmıştır. Çağımızın gerektirdiği her türlü bilgi ve beceriyle donatıp, yetişmiş insan gücümüzü eğitimle arttırarak, ekonomimizi, toplumumuzu ve demokrasimizi geliştirme gayreti içinde olduk. Her zaman eğitimi önceliklerimizin başına aldık. Eğitime ayrılan bütçe tüm kurumlar arasında ilk sıraya çıkarılmıştır. Her alanda olduğu gibi eğitimde de yatırımlarımız devam etmektedir” dedi.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süre dijital ortamlar üzerinden sürdürülen derslerin ardından yeni serbesti ile birlikte bugün başlayacak olan yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için öğrencilere ve velilere tavsiyelerde bulunan Başkan Gürkan, şunları söyledi:

“Bugün öğrencilerimiz okullarında olacaklar. Uzun bir süre çocuklarımız ve gençlerimiz okullarından uzak kaldı. Koronavirüs salgını nedeniyle okullarda alınması gereken önlemleri bakanlıklarımız belirledi. Tüm velilerimizin ve öğrencilerimizin bu önlemlere büyük bir hassasiyetle uymalarını temenni ediyorum. Herkesi aşı yaptırmaya davet ederken, maske, mesafe ve hijyen koşullarının sağlanmasında daha dikkatli davranmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum.Bu temennilerle yeni eğitim öğretim yılımızın tüm öğrencilerimize, öğretmen ve idarecilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”