Ana sayfa Bursa GERİCİ ÖĞRETMENE TEPKİLER BÜYÜYOR

GERİCİ ÖĞRETMENE TEPKİLER BÜYÜYOR

Bursa Nilüfer İMKB Fen Lisesi rehber öğretmeni Yasin Kuruçay’ın sosyal medyada İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasına yönelik yaptığı paylaşımları nedeniyle Eğitim İş Bursa Şubesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe vererek hakkında soruşturma açılmasını talep etti.

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy, Nilüfer İMKB Fen Lisesi rehber öğretmeni Yasin Kuruçay’ın sosyal medya paylaşımında İstanbul Sözleşmesi karşıtı değil, aynı zamanda mesleğin temel sorumlulukları ve mesleğin etik kuralları konularında da yetersiz bir kamu görevlisi olduğunu söyledi.

Yasin Kuruçay çağ dışı fikirlerle öğretmenlik yapıyor

Meslektaşları hakkında idari işlem talep ederken derin bir mahcubiyet yaşadığını dile getiren Toy, “İçinde bulunduğumuz çağa, bu çağın getirdiği değerlere böylesine yabancı birinin, çağ dışı fikirleri ile öğretmenlik yapıyor olması bile bir tartışma konusu iken, bu anlayışta birisinin Bursa’nın en çok tercih edilen okuluna cımbızla seçilerek atanmış olmasını da anlamakta güçlük çekiyoruz. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne soruyoruz: Yasin Kuruçay’ı hangi referanslar ile Bursa’nın en gözde okuluna Rehber Öğretmen olarak atadınız? Bu kişi hakkında mesleki yeterlilik bakımından daha önce görev yaptığı okullarda göze çarpan bir çalışması da olmadığına göre, özellikle tercih edilmesini sağlayan referansları kimlerdir? Talimatı kimden aldınız?” diye sordu.

Olayın duyulmasından sonra sosyal medyada eski öğrencileri tarafından yapılan anlatımlar ve açıklamalardan ötürü dehşete düştüklerini ifade eden Toy, mesleki yeterlilik düzeyi açıkça ortada olan şahsın yaşattığı iddia edilen travmalar bir yenisi daha eklenmesin diye Yasin Kuruçay hakkında kapsamlı bir soruşturma açılmasını talep ettiklerini belirtti.

KAYNAK: BursaMuhalif.com