Ana sayfa Bursa GENÇ KIZILAY BURSA’DAN ÇOCUKLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

GENÇ KIZILAY BURSA’DAN ÇOCUKLARA BAYRAM SÜRPRİZİ


Genç Kızılay Bursa, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklara Türk Bayrağı, yapboz ve pamuk şekeri dağıttı. Şube Başkanı Özcan Susmaz, “Onların yüzündeki tebessümü görmek, bizi çok mutlu etti” dedi.


Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Özcan Susmaz Genç Kızılay Bursa gönüllüleri ile birlikte çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı zorlu pandemi günlerinde en coşkulu şekilde kutlamak için pamuk şeker, Türk bayrağı ve yapboz dağıttı. Animatörler eşliğinde çocukların evlerinin önüne giden ve kapıdan hediyelerini dağıtan gönüllüler hem yürekleri ısıttı, hem de minikleri sevindirdi.

‘ONLAR, GELECEĞİMİZİN TEMİNATI’

Genç Kızılay Bursa gönüllüleriyle birlikte çocuklara hediye dağıtan Türk Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Özcan Susmaz, çocukların yüzünü güldürmenin yaptıkları en kıymetli faaliyet olduğunu belirterek “Çocuklar, geleceğimizin teminatı. Özelikle pandemi günlerinde onların yüzlerindeki tebessümü görmek, bizi çok mutlu ediyor. Bu özel günde de sokağa çıkma yasağı uygulanmasına rağmen bu ruhu yaşatmak istedik ve Genç gönüllülerimizin düzenlediği bu anlamlı etkinliğine katıldık. Gençlerimizin, minik kardeşlerimize hazırladıkları hediyeleri, pamuk şekerlerini kapılarının önüne götürüp teslim ettik ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlamalarına vesile olmaya çalıştık. Çocuklarımızı sevindirmek, hepimizi fazlasıyla mutlu etti” diye konuştu.

‘GENÇLERİMİZ ÇOK DİNAMİK’

Genç Kızılay Bursa gönüllülerinin oldukça aktif çalıştığını da vurgulayan Özcan Susmaz, “Genç Kızılay Bursa gönüllülerimizin çalışmalarını takdir ediyoruz. Gönüllülerimiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yalnızca hediye dağıtım etkinliğini düzenlemedi. Ayrıca, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Cerrahi ve Pediatri Servisi’ndeki tedavileri devam etmekte olan kardeşlerimize, gönüllülerimizin kendi elleriyle ördükleri ‘amigurumi’ oyuncaklarını da hediye ederek onların sevinçlerine ortak oldular. Böyle güzel bir çalışmaya da imza atan gençlerimizi yürekten kutluyor, iyilik yolunda göstermiş oldukları örnek çalışmalarının devamını diliyorum. Bu dinamizmle çok daha başarılı projelere imza atacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.