Ana sayfa Bursa ESNAF HİBE DESTEĞİ BEKLİYOR

ESNAF HİBE DESTEĞİ BEKLİYOR

Cumhuriyet Caddesi Sanayici ve İş Adamları Derneği (CUMSİAD) Başkanı Ali Sait Adiloğlu, ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini ve bundan esnaflar olarak etkilendiklerini söyledi. Adiloğlu, “Esnafın hibe destek projelerine ihtiyaç var” dedi.

Hükümetin, devletin ve Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirler sayesinde sürecin başarılı bir şekilde yönetildiğini ifade eden Dernek Başkanı Ali Sait Adiloğlu, “Çok şükür ekonomik olarak devletimiz bu süreci iyi yönetti. Emeklilerimiz, memurlarımız ve işçilerimiz maaşlarını alabiliyorlar. Fakat esnaflar olarak bizler zor durumdan geçiyoruz. Esnaf şu anda evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Nisan ayından beri pandemi süreci esnaflarımızı çok etkiledi. Bu dönemde 6 ay ötemeli çektikleri krediler vardı. Onun da süreci geldi. Şimdi bir yandan kredileri mi ödesinler yoksa iş mi yapsınlar?” ifadelerinde bulundu.

Esnaf olarak geçirdikleri zorlu süreçleri aktaran Adiloğlu, “İnsanları son zamanlarda korku sardı. Hafta sonu yasaklarının başlamasıyla birlikte işlerimiz iyice düştü. Cumartesi ve pazar günleri alışveriş daha fazla oluyordu, artık oda olmuyor. Burada ekonomik olarak bir destek kredisi gerekiyor. Bu konuda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’a teşekkür ediyorum. Güzel bir konuya dikkat çekti. Esnafın bu döngüden kurtulabilmesi için hibe projelerine ihtiyacı var. Çünkü geçmişte çekmiş olduğu kredileri şuanda işin olmayışından, ekonomik süreci götürmekte esnaf çok zorluk çekiyor. Bu yüzden İbrahim Burkay’ı destekliyorum. İnşallah hükümetimiz ve ekonomi bakanımız bu konuya ağırlık verirler. Esnaf gerçekten bu pandemi sürecinde en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi” diye konuştu.