Ana sayfa Bursa ENERJİ VE SANATI BULUŞTURAN YARIŞMA

ENERJİ VE SANATI BULUŞTURAN YARIŞMA

UEDAŞ’ınUluslararası Fotoğraf Yarışması ‘Şehrin Işıkları’ na başvurular başladı. Bu yıl 8.sidüzenlenen yarışmanın sonucu 12 Ekim 2020 tarihinde belli olacak.

UEDAŞ’ın2013 yılında hayata geçirilen ve sektöründe ilk olma özelliği taşıyan ‘Şehrin Işıkları Uluslararası Fotoğraf Yarışması’ ,  bu yıl da fotoğraf severlerle buluşuyor.

Sanatın evrensel gücüyle  gece ve ışığın birleştiği yarışmaya profesyonel, amatör ayrımı yapılmaksızın herkes katılabiliyor. Dünyanın her yerinden fotoğrafların kabul edildiği yarışmaya başvurular, 15 Ağustos – 30 Eylül tarihleri arasında www.uedas.com.tr/sehrinisiklari internet adresi üzerinden yapılırken bir yarışmacı en fazla 8 fotoğrafla yarışmaya katılabilecek. Hayatın her yerinde olan ışığın geceye yansımasını konu edinen Şehrin Işıkları, birbirinden güzel karelere ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz yıl 5 bin 345 fotoğraf alan yarışmada bu yıl şehrin ışığını en iyi yansıtan fotoğrafa akıllı telefon, ikinciye fotoğraf makinesi , üçüncü dron olarak ödül verilecek. Jüri değerlendirmesinden geçerek seçilen “En güzel 50 fotoğraf” ise yıl boyunca Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sanatseverlerle buluşturulacak.