Ana sayfa Bursa DÜNYADA BİR İLK OLACAK OLAN”BGU FEST İNTERNATIONAL DANCE MUSIC FESTİVALİ’NDE YER ALMAK...

DÜNYADA BİR İLK OLACAK OLAN”BGU FEST İNTERNATIONAL DANCE MUSIC FESTİVALİ’NDE YER ALMAK İSTER MİSİNİZ?

BGU FEST Direktörü Şenol Genç, 14- 26 Kasım 2021’de yapılacak olan festivalin amacı ile ilgili aşağıdaki bilgileri verdi:

“BGU FEST’İN ana hedefi “Dans ve Müzik, insanlığın evrensel dans ve müzik buluşmasını sağlamaktır. Bu ana ilkenin gereğini yaparken başka amaçlarımıza da ulaşmayı öngörmekteyiz. Ülkemizin sahip olduğu tarihi ve kültürel mirası öne çıkarmak, ülkemizin ulusal ve uluslararası tanıtımını desteklemenin yanı sıra: festival ile kentlerimizin sosyal yaşamını zenginleştirmek, yurttaşlarımıza eğitici ve yaratıcı deneyimler kazandırmak diğer amaçlarımız arasındadır.

İnanıyoruz ki, festivalimize katılan her sanatçı ve topluluk, festival kentimizin, ülkemizin birer iyi niyet elçisi olarak ülkemizden ayrılacaktır. Bu gerçekliğin ülkemize bir verim olarak dönmesi; ayrıca kültürler arası diyalogun geliştirilmesiyle, dünya barışının güçlendirilmesi böylece kültüre, sanata ve sanatçıya saygı duyan, dinleyen, paylaşan bir sevgi ve saygı toplumunun oluşumuna katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Bu amaçla; bir festivalde MSC CRUISE’nin çözüm ortaklığıyla ve MSC POESİA CRUIS gemisiyle dünyanın renklerini 2 kıta (Asya, Avrupa), 2 boğaz ( İstanbul, Çanakkale), 3 deniz ( Marmara, Ege, Akdeniz) ve 3 ülke ( Türkiye, Yunanistan İtalya) aynı anda buluşturan dünyada bir ilk olacağını düşündüğümüz festivalimizde sizlerle bir araya gelmeyi arzuluyoruz.

DÜNYADA BİR İLK OLACAK OLAN”BGU FEST İNTERNATIONAL DANCE MUSIC FESTİVALİ’NDE YER ALMAK İSTER MİSİNİZ?