Ana sayfa Bursa DOĞALGAZ MÜJDESİ İŞ DÜNYASINI SEVİNDİRDİ

DOĞALGAZ MÜJDESİ İŞ DÜNYASINI SEVİNDİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervinin bulunmasını müjdelemesi, iş dünyasında da mutluluk yaşattı.

Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfinin gerçekleşmesini değerlendiren Bursa iş dünyası temsilcileri, bir hayalin gerçek olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan:

Enerji, ciddi manada döviz çıktısına sebep olan bir kalem. Cari dengeyi sağlayacak olan, dışa bağımlılığı da azaltacak olan bir gelişme. Ekonominin yanı sıra iş dünyasına moral ve motivasyon sağlayacak bir haber aynı zamanda. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.

BATISİAD Başkanı Ahmet Er:

320 milyar metreküp doğalgaz rezervinin Karadeniz’de bulunması Türkiye için çok büyük bir haber. Bu tarihi olaydan dolayı çok sevinçliyiz, gururluyuz. Ülkemiz için çok büyük bir kazanım olacak, bu güzel haberin devamının gelmesi de en büyük temennimiz. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.

BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız:

Tüm milletimiz gibi biz de büyük bir sevinç ve gururla müjdeyi aldık. Ben bunun bir başlangıç olacağını, bu adımla birlikte hem Karadeniz, hem Akdeniz, hem de ülkemizin kara topraklarında enerji patlaması yaşanacağını ümit ediyorum. Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

GESİAD Başkanı Murat Kaya:

Ülkemiz bilhassa doğalgazda ciddi oranda dışa bağımlıydı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu müjdesi, ekonomimiz haliyle iş dünyası için de önemli rahatlama sağlayacaktır. Bu müjdeli haberden dolayı mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Kayapa OSB Başkanı Yalçın Toy:

Türkiye hayalleri olan bir ülke. Bu da bir hayaldi ve çok şükür gerçek oldu. Bu toprakların yetiştirdiği bir iş insanı olarak ülkemiz hayrına olan her şeyden mutlu ve gururlu olurum. Enerjinin günümüz dünyasındaki önemini anlatmaya lüzum yok. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay:

Son 10 yılın ortalaması açıklanan verilere göre Türkiye’nin enerji ithalatı 40 milyar dolar. Bu çerçevede petrol ve doğalgaz ile ilgili araştırma faaliyetlerine kadar mühim olduğu ortaya çıkıyor. Bu faaliyetlerin Akdeniz’de de sürdüğünü görüyoruz. Bu enerji ihtiyacımızın kendi imkânlarımızla karşılanıyor olması milli bağımsızlık açısından da son derece önemli. Cumhurbaşkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkürler. Milletimize hayırlı olsun.

TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Ersoy Tabaklar:

Türkiye doğalgaz enerjisi için dışarıya ciddi bir para ödüyor. Bu rezerv, ülkemizin uzun yıllar doğalgaz ihtiyacını karşılayacaktır. Doğalgaz ihtiyacı konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak olması sevindirici bir durum tabi ki. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu:

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Karadeniz’de keşfedilen 320 milyar metreküp doğalgazın ülkemizin önünü açacağına ve enerjide dışa bağımlılığını azaltacağına olan inancımız tamdır. Bu müjde, ülkemizin milletimizin refah seviyesini daha da artıracaktır. Başta şahsım olmak üzere TÜMSİAD ailesi olarak bu güzel müjdenin hayırlı olmasını temenni ediyor, Sayın Cumhurbaşkanımız ve emeği geçenlere de şükranlarımı sunuyorum.