Ana sayfa Bursa CHP’LİLERDEN KAFTANCIOĞLU’NA AKLA ZİYAN ELEŞTİRİLER!!!

CHP’LİLERDEN KAFTANCIOĞLU’NA AKLA ZİYAN ELEŞTİRİLER!!!

CHP’LİLERDEN KAFTANCIOĞLU’NA AKLA ZİYAN  ELEŞTİRİLER!!!

Uzun bir aradan sonra yerel, genel gündeme dair gelişmeleri yazmaya devam edeceğim.

Gündemin en sıcak konusu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sosyal medyada yapılan, siyasi dile uygun düşmeyen, saygıdan, insanlık erdeminden uzak, gayri ahlaki eleştirilerle yapılan linç kampanyası.

CHP içerisinde yer alan sözde ulusalcı, gardırop Kenan Evren Atatürkçülerinin bu yaptıkları ilk linç hareketi değil.

Daha önce, Kaftancıoğlu’nun, Mustafa Kemal Atatürk’ün yoldaşlarıyız sözü üzerine de aynı tavrı takındılar.

Neden Mustafa Kemal’in askeriyiz demediği için,  abuk sabuk eleştirilere maruz kaldı.

Kardeşim,  kimi Atatürk’ün askeriyiz der, kimi yoldaşıyız der! Bu ülkenin onca hayati sorunları dururken, bütün derdiniz bu mu? Canan Kaftancıoğlu’nun Gazi Mustafa Kemal sözü mü size battı?

Soyut söylemler üzerinde tepinen CHP’li gardırop Atatürkçülerinin, Atatürk’ün devrimlerine verdikleri zararı, hiçbir sol sosyalist düşünceye sahip insanlar vermedi.

Sosyalist solcular, Atatürk’ün Cumhuriyet devrimlerine hiçbir zaman dogmatik bir yaklaşımla bakmazlar, fetişizm ve tanrısal bir kutsiyet atfedip, gerici bir bakış açısı ile saplantı içerisine girmezler.

Bu ülkede 68’de Deniz Gezmiş ve yoldaşlarının, Samsun’dan Ankara’ya yaptıkları yürüyüşün adının, “ Mustafa Kemal Yürüyüşü” olduğunu hatırlatayım.

Kongrelerinizde, siyasi malzeme olarak kullandığınız Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Mahir Çayan, yarım kalan Cumhuriyet devrimlerini tamamlamak için Tam Bağımsız Türkiye şiarı ile mücadele ettiler.

Denizler, Mahirler mücadele dönemlerinde siyasal terminolojik olarak söylemlerinde Kemalist devrimler, Kemalizm tanımlaması yaparlar.

Evet, Canan Kaftancıoğlu geçmişten bu güne kadar bulunduğu siyasi atmosferde edindiği söylem alışkanlığı gereği, art niyetli olmayan bir dil ile Gazi Mustafa Kemal sözü üzerinden fırtınalar koparılmasının arkasındaki niyetin, iyi niyet olmadığını belirtmek isterim.

Şimdi bakıyorum da klavye başında cengâverce Atatürkçülük nutukları atan CHP’liler, AKP’li trollerin üslubuyla galiz küfürler, hakaretler ederek, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu linç ediyorlar.

Elbette kullandığı dili beğenmeyebilirsiniz, amenna! Hakaret etmek, tehdit etmek gibi bir hakkı kimler veriyor size?!

Kaftancıoğlu’na hakaret edenler, CHP üyesiyse derhal gereği yapılmalıdır!

Canan Kaftancıoğlu, kendisine yönelik yapılan eleştirilere, hakaretlere ilişkin bir açıklamada bulundu.

Özellikle hakaret ve küfür eden CHP’lilerin okumasını tavsiye ederim.

Umarım bu açıklamayı okuduktan sonra ar damarınız varsa utanırsınız.

Bu arada AKP’yi bir noktada tebrik ediyorum.

Bazı CHP’lileri söylemleri  ile kendilerine benzeştirdiği için!!!