Ana sayfa Bursa KEMAL CANKAYA YAZDI: CHP’LİLER AKP MUDANYA İLÇE BAŞKANI’NA VE SAVCIYA TEŞEKKÜR EDİYOR!!!

KEMAL CANKAYA YAZDI: CHP’LİLER AKP MUDANYA İLÇE BAŞKANI’NA VE SAVCIYA TEŞEKKÜR EDİYOR!!!

CHP’LİLER AKP MUDANYA İLÇE BAŞKANI’NA VE SAVCIYA TEŞEKKÜR EDİYOR!!!

CHP ana muhalefet partisi olarak, vatandaş adına Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankasının rezervinde bulunması gereken ama bulunamayan, buharlaşan “128 Milyar Dolar Nerede?” diye soruyor.

Ülkenin ana muhalefet partisinin, AKP’nin uyguladığı olumsuz, yanlış politikalarını sorgulamak gibi zorunlu bir vazifesi vardır.

CHP Mudanya ilçe başkanlığı tarafından, Mudanya belediyesine ait olan billboardlara “ 128 Milyar Dolar Nerede?” afişleri astırdı. 

İşte “128 Milyar Dolar Nerede?” sorusu olan afişlerin asılmasından sonra olanlar oldu!

AKP Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü’nün şikâyeti üzerine, Mudanya Cumhuriyet Savcılığı emri ile emniyet tarafından, afişler, Cuma günü mesai saati bitiminde söküldü.

Afişlerin sökülmesine itiraz etmek için, CHP İl Başkanı İsmet Karaca, Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Baran Güneş,  Mudanya İlçe Başkanı Ömer aydın, Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Parti Meclis Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, milletvekilleri Erkan Aydın, Yüksel Özkan Mudanya emniyetine gidiyorlar.

Buraya kadar her şey normal, afişlerin neden söküldüğüne dair bilgi almak istediklerini ifade ediyorlar.

Emniyet yetkilisi,  afişleri savcılık emri ile söktüklerini söylüyorlar. Savcıyla görüşmek istediklerini belirtiyorlar, oradaki memur ben telefonunu veremem arar görüştürürüm diyor.

Savcı bey aranıyor görüşülmek istendiği belirtiliyor, savcı bey görüşmeye bile tenezzül etmiyor, telefon numarasının milletvekillerine verilmesini istemiyor.

Ardından Mudanya adliyesine geçiyorlar, nöbetçi savcı ile görüşmek istediklerini kapıda duran güvenliğe söylüyorlar. Güvenlik nöbetçi savcının evine gittiğini söylüyor.

Yani anlayacağınız o ki adaleti arayan CHP’liler, Mudanya Adalet Sarayı binasında kapı duvarla karşılaşıyorlar.

Tabi bunun üzerine adliye binasının önünde, sosyal medyada paylaşım yaparak, adaleti aradıklarını ifade ediyorlar.

CHP’liler adaletin peşinden koşuyor, adalet kaçıyor!!!

Savcılıktan sonuç alınamayınca, yaşanan durum tutanak altına alınıyor.

Bazen öyle eylemler yaparsınız ki, insanların büyük çoğunluğunun dikkatini çekmez, çekenlerse öylesine bir bakar geçer.

Mudanya’da AKP İlçe Başkanı İnci Söğütlü’nün şikâyeti ile afiş söktürülmesi olayı, billboardda durmasından daha etkili oldu.

Afişlerin sökülmesinin gerekçesi; sonradan öğrendiğimize göre afişin gölgeli olan kısmında Cumhurbaşkanlığı külliyesinin olması ve bunun Cumhurbaşkanına hakaret olarak değerlendirilmesi.

İzahı olmayan gerekçelerin mizahı oluyor.

Afişlerde Cumhurbaşkanını hedef alan bir durum yok, Merkez Bankası’nın 128 Milyar Dolar rezervinin nerede olduğu soruluyor.

Yürütmenin tek merkezde toplanması nedeni ile doğal olarak muhatapları olan eski Hazine Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a soruluyor.

Afişlerle ilgili gerekçe tam manasıyla trajikomik!

Bu vesileyle, etkin hızlı bir şekilde Türkiye’nin ve dünyanın “128 Milyar Dolar Nerede?” sorusunun olduğu afişten haberi oldu.

Tabi bunun üzerine sosyal medya üzerinden “128 Milyar Dolar Nerede?” soruları hızlı bir şekilde paylaşılarak sorulmaya devam etti.

O afişler billboardlarda kalsaydı bu kadar etkili olmayacaktı.

AKP İlçe Başkanı İnci Söğütlü’nün şikâyeti sayesinde CHP’liler etkili bir propaganda yapmış oldular.

Bundan dolayı  başta İl Başkanı İsmet Karaca olmak üzere, CHP’liler AKP İlçe Başkanı İnci Söğütlü’ye teşekkür ediyor!!!