Ana sayfa Bursa CHP’DEN ATA’YA SAYGI

CHP’DEN ATA’YA SAYGI

CHP Bursa İl örgütü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’nci yıldönümünde Ata’nın huzurundaydı. İl Başkanı İsmet Karaca Atatürk Anıtına çelenk sundu, konuşmasında da demokrasi vurgusu yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bursa’da da coşkuyla kutlanıyor. CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törendeki konuşmasında “Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak; demokrasiye, özgürlüğe, eşitliğe, kardeşliğe, akla, bilime sahip çıkmaktır. Türkiye’de tek adam rejiminin değil, demokratik parlamenter sistemin oturması, demokrasinin geliştirilmesi, demokrasinin bu ülkede tüm kurum ve kurallarıyla işletilebilmesi yolunda elimizden geleni yapacağız” dedi.

“GÖREVİMİZ, ÜLKEMİZİ YENİDEN DEMOKRASİYLE BULUŞTURMAK”

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından, hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Pandemi koşulları nedeniyle sık sık sosyal mesafeye özen ve maske duyurularının yapıldığı törende konuşan İl Başkanı İsmet Karaca, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bilhassa, kimsesizlerin kimsesidir” diye tanımladığı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’nci yılını kutladığımızı hatırlatarak, şunları söyledi:

“Bugün bizim görevimiz, ülkemizi yeniden demokrasiyle buluşturmaktır… Bu yolda emek vermeye devam edeceğiz. Çünkü Cumhuriyet barıştır, halk iradesidir, Cumhuriyet refahtır, üretmek ve güçlü olmaktır… Cumhuriyet onurlu yaşamaktır, özgürlüktür, bilim ve akıldır… Laik cumhuriyet, dil, din, ırk, mezhep, inanç farkı gözetmeden, özgürlük ve kardeşlik demektir… Cumhuriyet, kadınlarımızın eşit yurttaş statüsü kazanması ve sosyal yaşama katılması demektir.”

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, o günlerden buyana vatan uğruna canını ortaya koyan şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle yâd ederek konuşmasını tamamlayan Karaca, tüm Bursalıların Cumhuriyet Bayramını kutladı