Ana sayfa Bursa CHP İL GENÇLİK KOLLARI: ARTIK YETER, TRAFİK CİNAYETLERİ SON BULSUN

CHP İL GENÇLİK KOLLARI: ARTIK YETER, TRAFİK CİNAYETLERİ SON BULSUN

Trafik kazalarında kusur oranlarına bakıldığında sürücü kusurlarının çok yüksek oranda olduğu görülmektedir. Yıllar içerisinde çok az bir azalma gerçekleşse de trafik kazalarına neden olan kusurların %90’a yakını sürücü kusurlarından oluşmaktadır.

Maalesef, genç dava arkadaşımız İskender Şimşek de bu trafik kazalarından birine kurban gitmiştir.

Bu olayda İskender’e çarpan Servis Aracı Şoförünün yola bakmadığı anlaşılmış, bilirkişi raporunda “ASLİ ve TAM KUSURLU” olduğu kanaatine varılmıştır. Bu bilgiler ışığında; İskender Şimşek bir trafik kazasına değil, bir “TRAFİK CİNAYETİ”ne kurban gitmiştir…

Ülkemizin kanayan bir yarası haline gelen trafik kazaları/cinayetleri için alınan önlemler ve cezai yaptırımlar yetersiz kalmaktadır.

Bu tip olayların bir daha yaşanmaması ve İskender gibi geleceği aydınlık ve mücadele dolu genç arkadaşlarımızın aramızdan ayrılmaması için yetkilileri daha fazla sorumluluk almaya davet ediyor, yaptırımların caydırıcı hale gelmesini temenni ediyoruz.

Eğer bugün bu önlemler ve yaptırımlar etkili olsaydı İskender Şimşek gibi ülkesinin geleceği için daha 15 yaşında mücadeleden geri durmayan, Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışan daha nice genç arkadaşlarımız aramızdan ayrılmamış olacaktı.