Ana sayfa Bursa CHP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ ŞAHİN SEVİNÇ’ DEN YILDIRIM BELEDİYESİ’NE SALVO

CHP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ ŞAHİN SEVİNÇ’ DEN YILDIRIM BELEDİYESİ’NE SALVO

Yıldırım Belediyesi kent yönetenlerinin vatandaşın dertlerine, sorunlarına çözüm bulmadığı için sert bir dille eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Meclis üyesi, Şahin Sevinç, Korona virüsü (COVID-19) salgının yaşadığımız günlerde, yerel siyasette yaşanan olumsuzlukları yakından takip ederek yerelde vatandaşın yaşadığı sıkıntıları dinleyerek, gündeme taşıyor.

 Yıldırım Belediyesi kent yönetenlerinin vatandaşın dertlerine, sorunlarına çözüm bulmadığı için sert bir dille eleştirdi.

Sevinç Yıldırım Belediyesi’nde görevde bulunan 7 Belediye Başkan Yardımcısı’nı sert bir dille eleştirerek topa tuttu… …

 CHP Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Şahin Sevinç; “Yıldırım Belediyesi’nde görev yapan 7 Belediye Başkan Yardımcısı’nın oturdukları koltuklardan kalkmadıklarını, halkın sorunlarından uzak, kopuk bir siyaset, hizmet anlayışı içerisinde bulundukları makamların gereğini yapmadıklarını, koltuklara yapıştıklarını, sitemli bir şekilde dile getirdi.”

Devamında “Korona virüsü ( COVID -19) salgının oluşturduğu olağanüstü şartlarda, Yıldırım’da yaşayan halk problemleri ile baş başa bırakıldığını, halkın dertlerine, sorunlarına çözüm çare olmak için sahada olması gerektikleri yerde oturmuşlar sosyal medya üzerinden müzik paylaşımları ile halkı evde kalmaya davet ediyorlar.  Kendilerine görev sorumluluklarını hatırlatanları, eleştiri yapanları, kendilerine çözüm önerisinde bululanları yüzleri kızarmadan, münafıklıkla suçlayarak, gayri ahlaki davranış içerisine girmişlerdir” eleştirisinde bulundu.

Sevinç, yapılan eleştiriler uyarılar üzerine, Belediye Başkanı  Oktay Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcılarını topladı,  sorunların çözümü için bir belediye başkan yardımcısı daha ilave edip, müdürlük kadrolarında ilave değişiklikler yaparak tüm ekibi sahaya çıkma emrini verdi. Ekonomik anlamda sıkıntıların yaşandığı bir süreçte  ek olarak bir belediye başkan yardımcısı atamasının anlamsız olduğunu, bütçede para yok yok diyoruz, ayranımız yok içmeye Lumizin’le  gidiyoruz sinemaya israftan ödün vermiyoruz dedi.

Şahin Sevinç halk siyaseti halkın içinde yapılır anlayışı içerisinde, bizlere halkın oyları ile verdiği vekaleti hakkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz, daima halkın içinde bulunarak dertlerine çare olmaya çalışacağız ifadesinde bulundu.