Ana sayfa Bursa CHP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ŞAHİN SEVİNÇ’TEN BELEDİYELERE KİRA ALMAYIN ÇAĞRISI

CHP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ŞAHİN SEVİNÇ’TEN BELEDİYELERE KİRA ALMAYIN ÇAĞRISI

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şahin Sevinç süreci beraber atlatmak adına hükumete ve belediyelere çağrıda bulundu.

Dünyada salgın haline gelen korona virüsüne karşı Türkiye’de ve Bursa’da alınan tedbirler kapsamında açıklama yapan Cafe Restaurant İşletmeleri Derneği Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Şahin Sevinç, dünyada ve ülkemizde virüs sebebiyle yaşanan krizi devlet ve millet işbirliğiyle atlatılması gerektiğini ifade etti.

Açıklamasının devamında Sevinç, şunları söyledi: “Hükümete ve millete düşen görevleri hep birlikte ortaya koyma vakti. Esnafımızın bu süreçte işyerlerini kapatarak uğradığı zarar noktasında resmi kurumların kiracısı ise kira noktasında vergi SSK ödemelerinde devletimizden fedakarlık ve düzenleme, şahsi kiracı ise kira sahibinin duyarlı ve fedakar davranmasını arzuluyoruz. İşletme sektöründeki esnafımızın da duyarlı sağduyulu bir şekilde alınan önlemlere harfiyen uyması ve toplumsal birlikteliğe ve toplumsal duyarlılığa gayret göstermesini bekliyoruz. Üyelerimizden yoğun telefon gelmekte ve yaşanan süreç ile ilgili bilgi istenmekte. İşletme sektöründe 200 bin TL’ye kadar aylık kiralar ödendiğini ve bu durumda esnafın zor duruma düşeceğini belirtiyoruz. Alınan karara sonuna kadar uymak uygulamak ve destek olmak zorumda olduğumuzu ve  bunun için de hep birlikte kurtuluş ruhu ile hareket etmek gerektiğini ifade ediyoruz. Esnafımızın bu noktada ki sorunlarını ilk Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde gündeme getireceğimizi, önerge sunacağımızı ve mecliste çözüm üretilmesi noktasında gayret edeceğiz.  Bu noktada tüm halkımızı duyarlı olmaya fazla hasara yol açmamak hastalığın yayılmaması için yapılan uyarılara harfiyen uyulmasını öneriyoruz.” dedi