Ana sayfa Bursa CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU YENİŞEHİR’E YAPILACAĞI AÇIKLANAN OTO TEST MERKEZİ’YLE...

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU YENİŞEHİR’E YAPILACAĞI AÇIKLANAN OTO TEST MERKEZİ’YLE İLGİLİ KAFA KARIŞIKLIĞI OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ.

CHP Bursa Milletvekili NurhayatAltaca Kayışoğlu, Yenişehir ziyaretinde Oto Test Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Altaca Kayışoğlu,  CHP ilçe örgütü ile birlikte Millet İttifakı ortağı İyi Parti’ye hayırlı olsun ziyaretinde Yenişehir ve Bursa’da yapılıp yapılmayacağı merak edilen Oto Test Merkezi’yle ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kendisine verdiği yanıtı açıkladı.

Bütçe görüşmeleri sırasında yapımı yılan hikayesine dönen Oto Test Merkezi’nin Yenişehir’e yapılıp yapılmayacağını Bakan Varank’a sorduğunu belirten CHP Bursa Milletvekili NurhayatAltaca Kayışoğlu, “Bütçe görüşmeleri sırasında Bakan’a Oto Test Merkezi’nin akıbetini sorduğumda verdiği cevap, ‘Fizibilite çalışmaları yapılıyor. Tamamı mı yapılacak bir kısmı mı yapılacak ona göre karar verilecek” dediğini belirtti.

Altaca Kayışoğlu, “Bakan’ın verdiği bu cevaptan şunu anladık ki, ‘Yenişehir’e müjde’ haberleriyle insanları heyecanlandıran bu projenin ne kadarının yapılacağına dahi karar verilememiş.

Buradan sesleniyorum. Bu projeyi yapacaksanız yapın, yapmayacaksanız Yenişehirlilerin, Bursalıların duygularıyla artık oynamayın. Bursa, AKP döneminde proje çöplüğüne dönen şehirlerden birisi oldu” diye tepki gösterdi.