Ana sayfa Bursa CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU ” NASRETTİN HOCA PARKI’NA KIYMAYIN!”

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU ” NASRETTİN HOCA PARKI’NA KIYMAYIN!”

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU, NASRETTİN HOCA ÇOCUK PARKI’NIN YERİNE İNŞAAT YAPILMASI İÇİN HAREKETE GEÇEN OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR’A ÇAĞRIDA BULUNDU. “NASRETTİN HOCA PARKI’NA KIYMAYIN!” ·      

DÜNDAR’IN BELEDİYE BAŞKANLIĞININ İLK YILLARINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALARI HATIRATAN ALTACA KAYIŞOĞLU, “BAŞKAN, SÖZLERİNİ UNUTMAMIŞTIR. OSMANGAZİ’DE PARK YERİ OLMAMASINDAN ŞİKÂYETÇİYDİ. KAMULAŞTIRMAYLA ELDE EDİLEN ALANLARIN MALİYETİNE DİKKAT ÇEKİYORDU. SORUM ŞU: MEVCUT BİR PARKI NEDEN ORTADAN KALDIRIYOR.

CHP Bursa Milletvekili, PM Üyesi Av. Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz ile birlikte Kükürtlü Mahalle Muhtarı Canan Akın Erdem’i ziyaret edip sorunlar hakkında bilgi aldı. Kükürtlü Mahallesi sakinlerinin uzun süredir apartmana dönüştürülmemesi için mücadele verdiği Nasrettin Hoca Çocuk Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Parktaki en küçük hareketliliği bile yakından takip eden mahalle sakinleriyle bir araya gelen Altaca Kayışoğlu, çocuk parkına yönelik gelişmelerin ibret verici olduğunun altını çizdi. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’na, yıllardır çocuk parkı olarak kullanılan Nasrettin Hoca oyun parkının bir anda sökülüp götürüldüğünü, başlarda bunun yenileme çalışması olarak kendilerine sunulduğunu aktaran mahalle sakinleri, “Parkımızı geri istiyoruz. Belediyenin bu alanı apartmana dönüştürmesini istemiyoruz” diye yakındılar.

Kükürtlü sakinlerini dinleyen Altaca Kayışoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın çocuk parkı ve yeşil alan konusunda yaptığı açıklamaları hatırlattı. Dündar’ın Osmangazi’de park ve yeşil alan için boş yer kalmadığını, bu nedenle kamulaştırmaya gitmek zorunda kaldıklarını, bunun da maliyeti artırdığını söylediğini hatırlatan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Başkan, sözlerini unutmamıştır. Osmangazi’de park yeri olmamasından şikâyetçiydi. Kamulaştırmayla elde edilen alanların maliyetine dikkat çekiyordu. Sorum şu: Öyleyse mevcut bir parkı neden ortadan kaldırıyor? Kendisinden önce yapılmış Nasrettin Hoca Parkı’na neden kıyıyor?”